Pořadatelé Rock for People budují prostor evropského významu – Park 360

Velké plány představili pořadatelé festivalu Rock for People, pod jejichž taktovkou vzniká na hradeckém letišti nový multifunkční areál Park 360

Společnosti Ameba Production se po letech působení v areálu podařilo scelit nájemní smlouvy se všemi majiteli a díky tomu se vytvořily vhodné podmínky pro větší a dlouhodobější investice trvalého charakteru.

„V Hradci Králové kultivujeme prostor, jehož ambicí je zařadit se k nejvýznamnějším evropským multifunkčním areálům. Co do rozlohy, rozsahu možností i flexibility pro dílčí akce nebo partnery,“ říká Michal Thomes, ředitel Ameba Production.

Jak už napovídá název Parku 360, na 40 hektarech areálu postupně vznikne flexibilní a udržitelný prostor, který kombinuje nejen kulturní či sportovní akce, ale i firemní eventy společně s cestovním ruchem, inovacemi a důrazem na obnovitelné energie, a to v celoročním provozu. Viditelné změny a širokou škálu aktivit nabídne areál už na jaře 2022.

Multifunkční festivalové zázemí s kapacitou 35 tis. návštěvníků nabídne prostor pro několik akcí konaných souběžně. V areálu vznikne zábavní park s edukativním charakterem pro rodiny s dětmi, zážitkové ubytování oslovující turisty na Labské cyklostezce nebo digitální nomády s karavany či stálá stylová restaurace v jednom z osmi hangárů. Současně zde mohou probíhat například divadelní představení, firemní teambuildingy, svatby, konference nebo farmářské trhy.

„Kulturní události zůstanou páteří Parku 360. Otevře se ale jejich spektrum. Od menších jednodenních akcí pro nižší tisíce lidí až po střední a větší festivaly s kapacitou kolem 40 tisíc lidí. Nové zázemí areálu umožňuje sdílet promotérům vybavení a tím i náklady.“ doplňuje Michal Thomes.

Pokud jde o inovace, směr už letos ukázal komornější Rock for People Hope v polovině srpna. Ve světové festivalové premiéře se zde představil vodíkový generátor H2BASE české společnosti DEVINN, který poháněl jednu ze stageí. A dostalo se mu značené domácí i mezinárodní publicity.

Příběh místa spjatý s největšími hudebními hvězdami, pestrý nejen kulturní program, jedinečné prostředí, vstřícné zázemí, ceněná nabídka Hradce Králové i celého kraje činí z Parku 360 nového významného hráče na turistické mapě České republiky i Evropy.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X