RockOpera Praha chystá silvestrovskou koncertní premiéru TRÓJA

RockOpera Praha rozšířila svoji antickou sérii o operu Trója. Navazuje s ní na své už klasické tituly Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. Silvestrovskou koncertní premiéru bude následovat party ve foyer divadla až do ranních hodin.

Koncertní verze připravované rockové opery Trója. RockOpera navazuje na předchozí úspěšné silvestrovské večery, které již tradičně patří chystaným novinkám. Letos se divákům na závěr roku představí koncertní ochutnávka rockové opery Trója, která příští rok rozšíží antický cyklus na tetralogii. V rámci večera se mohou diváci těšit na první náznaky kostýmů, děje a choreografií. Nové písně doplní ty největší pecky z dílny RockOpery, ohňová show i šálová akrobacie.

„Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se jedná o jeho první velkou zápornou roli v RockOpeře Praha,“ říká umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest, která v Tróje ztvárňuje věštkyni Kassandru. Atraktivní obsazení zahrnuje také Jana Toužimského, Honzu Tláskala, Danielu Gildenlöw Langrovou, Helenu Kubelkovou a další.

„Nevycházeli jsme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímala nás jen pověst, na jejímž základě jsme zpracovali zcela nový scénář,“ líčí Forest.

„Vytvořil jsem pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky,“ dodává umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Režie opery o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt, se ujala Irina Andreeva, známá i díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta. RockOpera Praha navíc do spolupráce zapojila i skupinu scénického a historického šermu Burdýři, jíž příznivci divadla mohli vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Koncertní premiéra v úterý 31. 12. 2019, divadelní premiéra ve čtvrtek 19. 3. 2020 v RockOpeře Praha
Více o rockové opeře: https://www.rockopera.cz/troja/
Vstupenky na www.rockopera.cz/program
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...