Pátý ročník ROCKOVÉ TŘTĚNICE 2020 už má své česko-slovenské legendy

Zatím co jiní pořadatelé nejrůznějších hudebních festivalů teprve sestavují programy na příští rok, tak v Třtěnicích u Jičína mají hotovo. Jubilejní, pátý ročník ROCKOVÉ TŘTĚNICE 2020 který se uskuteční ve zdejším krytém letním areálu, tradičně vsadil na legendy české ale i slovenské rock metalové scény.

Druhou srpnovou sobotu, vystoupí na třtěnickém letním parketu slovenská  legenda METALINDA. Kdo by neznal hity „Jan Amos Džínový, Kovový král, Šanca…“ co skladba, to absolutní perla slovenské rockové historie. Metalinda je legendou, která společně s Tublatankou psala rockové dějiny na Slovensku.

Nabídku na vystoupení neodmítla v poslední době čím dál více oblíbená kapela LIMETALL. Parta složená z bývalých členů Citronu už byla mnohokrát hosty velkých festivalů a publikum je vždy přijalo s otevřenou náručí.

Na místo činu se do Třtěnic vrátí legendární VITACIT. Česká metalová parta prožívá v posledních letech své znovuzrození. „Ztracený syn“ Dan Horyna se vrátil za mikrofon, spolu s ním Fany Stehlík. Zazní písně z období poloviny osmdesátých let, ale i časem prověřené skladby z doby dřívější a novější písně z let devadesátých.

Návštěvníci se mohou těšit na bigbeatovou skupinu, vystupující od počátku osmdesátých let 20. století VÍTKOVO KVARTETO, která po celou dobu své existence, vystupuje s prakticky neměnným repertoárem. Největším hitem této skupiny je bezesporu píseň „Pražskej démon“.

Především Argema, ale i Premier, Bagr… to jsou kapely, ve kterých stál za mikrofonem a byl jejich nezapomenutelnou osobností. V roce 2018 se opět vydal na hudební dráhu se svým vlastním bandem. Hity „Tohle je ráj, Jarošovský pivovar, Modrý pondělí“ a další, přijede zazpívat JAREK FILGAS.

Pozvání přijala jedna z kvalitních kapel česko-slovenské éry, ostravská metalová legenda TREZOR která po více jak 20 letech ohlásila návrat na scénu. Starší generaci, která si do Třtěnic jezdí pro svoji porci nostalgie už řadu let, rozhodně potěší skupina která vznikla na přelomu 70 a 80. let. Nesmrtelné hity „Vzácný nápoj, Přízrak ze 7. B, Finská sauna“ a další, přiveze KARAMEL.

Tradičně nebude chybět heavy metalová formace ROXOR s ledaderem Ondrou Markem která umí udělat na pódiu opravdu velkou show. Svou účast potvrdili také poděbradští RIMORTIS kteří zde mají své fans.

Celým festivalem bude návštěvníky provázet osoba nejpovolanější, hudební publicista a moderátor Petr Korál. Rock metalový koktejl, který namíchal organizátor Lukáš Lepšík ve spolupráci s hudebním portálem REGIOLIST ! MUSIC ze slibných ingrediencí, by si rozhodně neměl nechat nikdo ujít.

Akce která se nachází kousek od Českého ráje, ve spojení s praktickým zastřešeným areálem který pojme tisícovku lidí, je skvělou kombinací pro letní open air v příštím roce a to i v případě nepříznivého počasí.

ROCKOVÉ TŘTĚNICE 2020
Datum: 8. 8. 2020 v 14:00 až 9. 8. 2020 v 3:00
Místo: Letní areál Třtěnice
obec Třtěnice, 507 04

Aktuální informace najdete na:
FACEBOOKOVÉM profilu festivalu
rockovetrtenice.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...