Heavy metalová legenda ROXOR pokřtila své první DVDéčko

V pátek 13.12. vyšlo první DVD skupiny ROXOR a den nato, ho kapela pokřtila na tradiční akci ROCKOVÉ VÁNOCE v Úmyslovicích u Poděbrad za účasti kapel Anarchia a Krleš.

Není pochyb o tom, že koncerty metalové legendy ROXOR jsou vynikajícím koncertním zážitkem pro všechny příznivce tvrdé hudby, ale tentokrát byl koncertní večer výjimečný, skupina ho okořenila o křest jejich prvního DVD.

Nymburská heavy metalová kavalerie která brázdí rocková pódia přes třicet let, má za sebou několik vydaných úspěšných alb a v loňském nadělila svým fanouškům vrchovatou porci hitů na výběrovém dvojalbu „Než skončí show“, které vyšlo i ve vinylové podobě a k tomu všemu nyní přidala i DVD.

Dévédéčko nesoucí název METAL HEART Live, zachycuje výjimečné. Fanoušci si díky němu mohou připomenout část výročního koncertu v Kolíně, k tomu všechny video klipy které Roxor doposud natočil nebo záběry z festivalu Masters of Rock. Třešničkou na dortu celého video nosiče je několik dosud nezveřejněných záznamů a to od roku 1988 až do toho letošního.

Roxor rozhodně nezahálí, dle slov lídra Ondry Marka v současné době kapela pracuje na nových skladbách které by chtěl v příštím roce nadělit fanouškům v podobě nového alba.

Již desátý ročník akce ROCKOVÉ VÁNOCE zahájila kapela AnarchiA která se hrdě hlásí k tomu, že má své skalní fanoušky i zázemí v Turnově a právem se tak řadí k jádru turnovského kulturního světa, kam bezesporu patří. AnarchiA dokončuje coby předkapela turné hardrockové skupiny DOGA. Smysluplné texty vycházející z ostrého hrdla Tadeáše Rocka, kytarové riffy Dava Cora, dynamická rytmická sekce Karlose Baleje a Vojtěcha Urbana, byly příjemným zpestřením sobotního večera.

Po té co AnarchiA odehrála, nastoupila nestárnoucí legenda ROXOR, která nesmazatelně zasáhla všechny generace pravého metalu. Melodické metalové písničky okamžitě rozezpívaly nejen fanoušky oblečené do kapelních triček, k tomu perfektní choreografie a sympatický výkon zpěváka Ondry Marka. V průběhu setu pak došlo na zmiňovaný křest, po něm  se pokračovalo v heavy metalové rytmu který si všichni užívali jak se patří. 

Závěr večera patřil stálici česky zpívaného heavy metalu, kapele KRLEŠ. Kapela vznikla v roce 1990 na troskách několika „předvojenských uskupení“. Ze současných členů byli u zrodu kytarista Radek Sady Sádovský a baskytarista Jiří Mráza Zíma. Kapela má za sebou nespočet koncertů a šest vydaných alb a v Úmyslovicích podala stejně jako AnarchiA a ROXOR, parádní výkon.

DVD METAL HEART Live si můžete objednat v OBCHODĚ na stránkách kapely ROXOR

Více fotek z Úmyslovic najdete na našem FACEBOOKu nebo na ZONERAMA/RGIOLISTMUSIC

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...