Seznamte se s kapelou DOGMA složenou z tajemných „jeptišek“

Tajemný metalový kult DOGMA se vrací se svým novým videoklipem k singlu „My First Peak“

V loňském roce vyšlo debutové video »Father I Have Sinned«, které vynesla na světlo temná síla, zahalená tajemstvím, pokryta černým rouchem a barvou na obličeji známá jako DOGMA. Nyní, čtyři záhadné jeptišky stojící za těžkým, klasickým, mocí inspirovaným metalem 80. let, používající svou hudbu k propagaci silně antidogmatické myšlenky volnomyšlenkářství, prezentují světu nový singl »My First Peak«.

Vstupujíc do říše disonantních melodií a rezonujících duší, se Dogma vynořuje s hudbou, která svádí jako píseň sirény. Jsou však jen kapelou, kultem, nebo zrcadlem odrážejícím naše nejhlubší touhy? Možná jsou tím vším a zároveň ničím z toho, protože Dogma se vymyká kategorizaci, stejně jako zpochybňuje pravdy, které považujeme za nezpochybnitelné.

»My First Peak« svými vlastními kompozicemi spřádá příběh stejně provokativní jako hypnotický tanec postav Lilith, Lamii, Nixe a Abrahela. Intenzita jejich hudby rozplétá falešnost současného světa. S horoucí vášní ovládají své umění jako zbraně a zušlechťují hard rock a metal v sílu, která prolamuje závoje samolibosti.

Píseň ztělesňuje srovnání mezi neomezenými touhami a okovy společnosti. Dogma odkrývá zakázané plody sebeobjevování a zaznamenává nezákonné setkání v rámci klášterní kuchyně. Kukuřice, odhalující symbol, padá na zem navzdory uloženým omezením. Z jejího vyprávění vyzařuje bolest a potěšení, symfonie krve a extáze, přičemž zpochybňuje samotnou podstatu konformity.

Staňte se svědky transformační alchymie přítomnosti Dogmy, jejíž teatrálnost překračuje čas, stejně jako vize Kiss a Alice Coopera přetrvávají v našem kolektivním vědomí. Jejich hudba rezonuje s intenzitou srovnatelnou s The Pretty Reckless a In This Moment, přesto se vymyká omezením, která si kladou obyčejní smrtelníci. S neodolatelnými háčky a symfonií rebelských riffů nás „My First Peak“ obklopí a zanechá v nás touhu po dalších.

Stejně jako u skupiny Ghost je na začátku všechno záhadou. Prozatím nebyly o kapele odhaleny žádné další informace, natož indicie, které by nás mohly přimět k pochybnostem, abychom dospěli k nějakému závěru. Jediné, co zatím víme, je, že se jedná o čistě ženskou kapelu, která má neutuchající úctu k lidské přirozenosti a nezávislosti.

DOGMA přejímá přezdívky mocných ženských bytostí – Lilith, Lamia, Nixe a Abrahel které se vžily v různých starověkých kulturách. Čerpají z legend, aby přetvořily prázdný moderní svět, proti kruté nadvládě pověr. DOGMA, ovládající tvůrčí vášeň, zmocněnou smyslnost a svobodu, se staví proti nevědomosti, institucím, nadvládě a všem dusivým omezením.

Sestava:

Lilith – zpěv
Lamia – kytara
Nixe – baskytara
Abrahel – bicí

Dogma Online:
http://www.officialdogma.com
http://www.facebook.com/theofficialdogma
http://www.instagram.com/officialdogma
http://www.twitter.com/dogmatheband

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...