Pražská glam metalová skupina MetalCraft oznámila odchod zpěváka

Život je plný nečekaných zvratů kterým se nevyhnula ne jedna kapela, výjimkou není ani pražský MetalCraft. Po pěti letech společného působení odešel z kapely po vzájemné dohodě její dosavadní frontman Honza „Hanz“ Fuhrmann

Kapela MetalCraft, je partička již protřelých muzikantů která se zrodila v roce 2014. Za dobu své existence prošla několika personálními změnami ale nyní po pěti letech od jejího vzniku, prochází změnou nejvýraznější, odešel zpěvák což bývá vždy nejcitelnější změnou v kapele.

K Honzovi který do kapely Metalcraft defakto naskočil v jejím počátku a odehrál s ní desítky koncertů, vydal několik ípíček, plnohodnotné CD a natočil několik klipů nepanuje ze strany ostatních členů této pražské glam metalové formace žádná zášť, na facebookovém profilu kapely mu děkují za vše, co pro ní vykonal a přejí mu do dalšího hudebního i osobního života jen to nejlepší.

K odchodu se pro ROCKLIST vyjádřil sám Honza Fuhrmann: „Co se týká Metalcraftu, tak jsme se neshodli v několika věcech které jsou poměrně zásadní pro další fungování kapely jako celku. Poslední dobou toho mám hodně, práce a moji dva synátoři mě zaměstnávají natolik, že jsem se nemohl kapele věnovat na 100%, brzdil jsem jí v růstu a rozvoji, proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Mrzí mě to, ale momentálně nemohu jinak“ říká Honza Fuhrmann

Se zpěvem ale Jan Fuhrmann na dobro nekončí, hodlá se mu věnovat i na dále. Na otázku jaké jsou jeho pěvecké plány do budoucna řekl: „Se zpěvem nekončím, baví mě to ale jak jsem již řekl, momentálně se hodlám věnovat především rodině ale i sám sobě. V dohledné době by jsem chtěl nahrát a vyzkoušet zpěv v několika netradičních věcech které mám v hlavě už dlouho ale nejdřív musím ještě vypilovat techniku zpěvu, teorii a dýchání a pak uvidíme, třeba se časem zase vrátím na pódia“ dodává bývalý lídr kapely.

Skupina MetalCraft se v posledních letech se svou tvorbou dokázala poměrně slušně dostat do podvědomí metalových fanoušků. V loňském roce například pokřtila v klubu Vagon svoje první dlouhohrající album s názvem Cannonball které mělo velké ohlasy a posunulo kapelu o level výše.

V současnosti pilně zkouší svůj repertoár s novým zpěvákem se kterým již v polovině února vyrazí na první klubové koncerty. Vše podstatné se můžete dozvědět na přelomu ledna a února na stránkách kapely.

Říká se, že každá výměna na postu zpěváka radikálním způsobem změní zvuk kapely tak se nechme překvapit, každopádně i REGIOLIST ! MUSIC přeje jak Honzovi tak i kapele METALCRAFT mnoho úspěchů v nové hudební etapě!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...