Skupina TŘI SESTRY rozpoutala v Prachaticích divoký večírek

Skupinu Tři sestry není potřeba dlouze přestavovat, patří na česká pódia už notnou řádku let. V sobotu 27. dubna si je fanoušci mohli užít v Kongresovém centru Prachatice

Atmosféru před Sestrami nastartovala v osm večer spřízněná kapela Synové výčepu. Při jejich Stínech na duši, nebyl sál ještě zaplněný, i když bylo vyprodáno. Hloučky fanoušků postávaly ještě venku před sálem, okupovaly dostupné výčepy a doháněly pitný režim.

Úderem půl desáté po krátkém intermezzu na pódium nastoupila kapela Tři sestry a zostra spustila svou show. V nepolevujícím tempu se na všechny přítomné linula jedna rytmická pecka za druhou. Homosexuál s radostí vystřelil konfety do publika, které brzy na to následovaly i dámské kalhotky vržené do davu při tematické písní Kalhotky ze Lhotky.

„Další píseň je pochodová, Kelti!“, hromoval Fanánek do mikrofonu a nabíral další síly uveleben na poctivém hliníkovém pivním sudu, jaký pamatujeme z předrevolučních dob. Na lehce melancholickou notu se přepnulo při písničce Šetři se chlapče, která byla vzpomínkou na Františka Sahulu a v ještě jedné následující „sahulovce“ Sovy v mazutu.

Zvonivý zpěv Supice Veroniky a její sólo na akordeon spustilo hitovku DeDeRon / Já chci zpátky svůj balón. Nebylo to jako v O2 aréně, kdy se na nás při prosincovém koncertu od stropu snesla záplava balónků. Bylo to mnohem osobnější. Jaroušek s Magorem nakráčeli před publikum, jako pouťoví prodejci s balónky, a rozdávali je pěkně z ručky do ručky.

V Kongresovém centru Prachatice (bývalý Hotel Park) bylo notně veselo. Výčepy jely naplno a davem se neustále protahovaly zásobovací čety se zlatavým mokem. Občas svou zásilku nedoručily a podlaha se pomalu změnila v lepivou past.
Kpt. Korkorán zahartusil do mikrofonu cosi španělsky a všichni se jako na povel roztančili v rytmu oblíbené písně Mexiko. A na tu se roztančí i mrtvola. Však přeci Život je takovej!

Fanánek zahlásil poslední píseň Kovárna, a doslova celý sál nám sděluje, kde je ve středu, ve čtvrtek, v pátek, v sobotu i v neděli. Při refrénu se velení ujal Jarin a svým saxofonem diktoval tomuto velkému pěveckému sboru tempo. Finále, jak má být, kapela se loučí a mizí z pódia. Ale jak se dá předpokládat, né na dlouho.

Ze zákulisí se po několika málo minutách pískání a skandování publika ozve: „Aha, aha“, a celý ansámbl se vrací na značky pěkně po dvojicích, za ruce jako děti ve školce, a spouští Dá dá dá. Ve stejném duchu navazuje výjimečná píseň v rytmu polky Průša. Překvapivě tím stále ještě Tři sestry nekončí a sypou do lidí další svoje pecky. Koncert vrcholí mocným potleskem, lidé jsou rozhodně spokojeni.

Tři sestry se chystají uzavřít svou sérii koncertů v kulturácích 7.května ve Znojmě, kde vystoupí v rámci BRATIA A SESTRY TOUR 2023 s Horkýže slíže. A pak už je můžete vidět pěkně venku pod hvězdami třeba hned 17.května v Ledárnách Braník v rámci jejich TŘI SESTRY 39 LET OPEN AIR.

TEXT LENKA MACHULDOVÁ
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...