Nové album od rockové úderky ŠKWOR

Ve znamení blížících se oslav dvaceti let existence kapely vydala v pátek 3. listopadu pražská rocková úderka Škwor, nové album Uzavřenej kruh. Je to v pořadí osmý studiový opus a představuje Škwor jako hvězdu žánru a špičku domácí rockové elity.

Tak jako předchozí nahrávky, i Uzavřenej kruh vznikl v domácím studiu v produkci Leo Holana, jenž také stojí za konečným zvukem celého alba a kterého v kapele po vzájemné dohodě nově nahradí kytarista Martin Volák.

Uzavřenej kruh je tentokrát tvrdší a „šlapavější“, než předchozí studiové album Hledání IDentity, ale nechybí ani již tradiční balady s akustickým zvukem.

Za dvě dekády existence si Škwor vytvořil svůj vlastní zvuk, který je dnes jeho poznávacím znamením, stejně jako texty Petra Hrdličky, frontmana kapely. Ty jsou přímočaré, srozumitelné a tematicky se opírají o dění kolem nás, od všeobecně vnímaných společenských témat až k nejintimnějším lidským vztahům.

Při psaní písniček kapelu nic nesvazuje, nemají žádnou konkrétní dohodu, ani jednotný koncept, písně prostě vznikají podle momentální atmosféry a nálady. Co ale kapela ctí tradičně, je melodičnost a z toho Škwor neslevuje ani na novém albu.

1. Pokřivenej pohled
2. Starej voják
3. Omyly a pády
4. Za tmavejch nocí
5. Gelový holky
6. Dokola
7. Zlo mezi námi
8. Bojujete za nás
9. Tak tohle je hustý
10. Uzavřenej kruh
11. Teror
12. U mě dobrý
13. Velká neznámá

Aby toho nebylo málo, fanoušci se také v brzké době dočkají zbrusu nového videoklipu k singlu Za tmavejch nocí, který vzniká právě v těchto dnech.

Poprvé se Škwor v nové sestavě představí v rámci dosud největšího halového turné, které odstartuje 9. února 2018 v Ostravě.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...