Smutku dávám sbohem – Harlej vsadil na třináctku a vyplatilo se!

Téměř tři roky po úspěšné nahrávce „Hodný holky zlý kluky chtěj“, přichází HARLEJ s novou, již TŘINÁCTOU řadovkou „Smutku dávám sbohem“ která vyšla u Warner Music

Den po vydání alba, vyrazil Harlej s novými songy na největší turné ve své historii avšak všudy přítomný koronavirus zhatil veškeré plány a hned po první zastávce v Pardubicích jízdu utnul a všechny uvrhl do přísnokruté karantény.

Pojďme si album které obsahuje jedenáct písní pocházející většinou od kapelníka Tondy Rauera a texty od jeho dlouholetého kamaráda Tomáše Miřátského, který se podílel na prvních osmi albech Harleje, přiblížit.

Polpozišn nové placky patří skladbě „Další rána“ a stejně jako druhá „Nejsem zklamanej“ která zazněla v pardubické enteria aréně, dává jasně najevo, že se Harlej i nadále ubírá cestou bavit lidi.

Následuje píseň „Tráva“ která je jakousi vzpomínkou na před necelými dvěma lety předčasně zesnulého Vláďu Šafránka. Ačkoli se jedná o kdysi připravovanou nahrávku pro skupinu Brain, na které Tonda Rauer s Vláďou spolupracoval, tak je to typicky Harlejácká a velmi povedená vypalovačka ke které skupina natočila i videoklip.

S písní „Tančíš v dešti“ stoprocentně roztančí partička rockerů nejednu fanynku v koncertních sálech a halách. Pátou, navzdory svému názvu lehce humornou skladbu „Až tady jednou nebudu“, by si mohla oblíbit rádia. Pokud rádi řídíte při dobré muzice tak tento song vám určitě jízdu autem zpříjemní.

Další rána
Nejsem zklamanej
Tráva
Tančíš v dešti
Až tady jednou nebudu
A já tě nechci
Smutku dávám sbohem
Vrátím se zpátky
Promiň
Horizont
Nevěřím

HARLEJ Smutku dávám sbohem

Jednoznačně nejhumornější písničkou z celého alba je „A já tě nechci.“ K jejímu nahrávání si kapela přizvala zpěvačku a harmonikářku Supici ze skupiny Tři sestry což možná některé zmátne, každopádně tady máme velmi vydařenou sesterskoharlejáckou skladbičku.

Druhá polovina alba nabízí písničku „Smutku dávám sbohem“ tu bych označil za budoucí královnu koncertů.

Následuje „Vrátím se zpátky“ ve které jde veselost lehce do pozadí ale to není vůbec na škodu.

Skladbou „Promiň“ si Tomáše Hrbáčka fanynky zamilují víc než tomu bylo doposud. Svižné tempo vrací albu song „Horizont“ a závěr alba patří písničce „Nevěřím“ která má hodně společného se skladbou Vrátím se zpátky.

Složení skupiny:  Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Kolinss (basová kytara), Libor Fanta (bicí) a Milan Hoffmann (kytara)

80%
NAŠE HODNOCENÍ

VERDIKT

Třináctá řadovka SMUTKU DÁVÁM SBOHEM je velmi povedeným albem, které v diskografi této kapely bude zaujímat přední příčky. Jedenáct skladeb nabízí vše co si fanoušek žádá. Melodicky je to typický Harlej a v tématech se spousta fanoušků určitě najde.

  • SKLADBY
  • ZVUK
  • PŘEBAL ALBA
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...