Summer Areny nebudou, zájem o větší koncerty není a vrací se vstupné

Unikátní projekt SUMMER ARENA 2020, který se měl uskutečnit v šesti českých městech za účasti skvělé sestavy interpretů, byl ZRUŠEN a vstupné se vrací.

Ve snaze v této pro kulturu velmi nelehké době vyslat signál že se něco děje, a že špička české hudební scény, byť v omezeném počtu, je schopna se dohodnout a odehrát i z jejich hlediska „menší“ koncerty pro omezený počet lidí, vznikl unikátní projekt Summer Arena 2020 který si ale bohužel v této neutěšené době nenašel dostatečné množství přízně u fanoušků.

Projekt vznikl v době, kdy se každý týden situace vyvíjela velmi příznivě a po týdnech se uvolňovala opatření a s tím i počty osob, které se mohou sejít na jednom místě. Vznikl také s pocitem, že se po několika měsících karantény budou lidé chtít bavit na koncertech ale jak se ukázalo, opak je pravdou.

Aréna která je vybavena profesionálními mobilními tribunami a tou nejlepší dostupnou technikou a personálem, jaké jsou za běžných podmínek dostupné jen pro velké zahraniční a špičkové české eventy se bohužel stavět NEBUDE a skvělou sestavu interpretů  KABÁT, LUCIE, DANIEL LANDA, CHINASKI, V. DYK & B-SIDE BAND, WANASTOWI VJECY, ANNA K, ČECHOMOR, DĚTI RÁJE…, kterou na jedné scéně během několika dní těžko uvidíme a která do toho šla naplno a chtěla bavit sebe i své fanoušky, NEUVIDÍME.

Zrušení SUMMER ARENA 2020, bylo v pondělí 13. července oznámeno v tiskové zprávě organizátory projektu na jejich webové stránce a sociální síti facebook .

Jak je patrné, tak aktuální situace bohužel není naprosto nakloněna nejen tomuto projektu, ale i jiným podobným aktivitám. Evidentně není chuť chodit na větší koncerty. Společenská nálada je aktuálně evidentně tak špatná, že lidé nechtějí hromadně chodit na kulturu a sport. Dávají důraz na přirozený pocit bezpečí. Míří do přírody, a nechtějí se shlukovat ve městech na koncertech.

Náhradou za neuskutečněné koncerty v šesti českých městech – Jihlava, Brno, Ostrava, Plzeň, Praha a Liberec – nebudou ani vouchery, ani náhradní termíny, ani nabídka jiných akcí – začínají se vracet platby za nákup vstupenek na tento projekt. O vrácení vstupného není potřeba žádat, vrací se automaticky na účet, ze kterého bylo uhrazeno.

Je nám to neskonale líto, jsme z toho frustrovaní, ale jiné východisko aktuálně bohužel není. Dnes ráno 13.7.2020 jsme přestali prodávat vstupenky na projekt Summer Arena 2020.

Tento projekt byl postavený tak, že se vždy na jednom místě vybuduje prostorově, technicky a aktuálně i hygienicky velkoryse pojatá aréna (8 500 m2). Aby se Arena dala provozovat, muselo se v každém místě uspořádat více koncertů, aby se náklady na její postavení, provoz a zbourání vč. Veškeré logistiky rozložily rovnoměrně do těchto koncertů. V opačném případě by vstupenky na každý jeden koncert stály násobky běžného vstupného. Krom těchto nákladů je tady totiž ještě jeden velmi nepříznivý aspekt, a to je aktuální limit počtu diváků. Sečte-li se toto vše dohromady, v případě nedostatečného prodeje vstupenek na každý koncert nelze tento projekt realizovat. A to nastalo…

Nápad na projekt Summer Arena přišel v době, kdy se každý týden situace vyvíjela velmi příznivě a po týdnech se uvolňovala opatření a s tím i počty osob, které se mohou sejít na jednom místě. Převládal i pocit, že po několika měsících karantény bude chuť zajít nejen s kamarády na pivo, ale že se v létě budou lidé chtít bavit na koncertech. Nejenže byly zrušeny v podstatě všechny festivaly v jejich původním formátu, ale zrušily se i všechny koncerty zahraničních hvězd, na kterých se část spolupořadatelů Summer Areny měla podílet.

Aktuální situace bohužel není naprosto nakloněna nejen tomuto projektu, ale i jiným podobným aktivitám. Evidentně není chuť chodit na větší koncerty. Odmyslíme-li si přeložené akce, není situace nikterak příznivá. Společenská nálada je aktuálně evidentně tak špatná, že lidé nechtějí hromadně chodit na kulturu a sport. Dávají důraz na přirozený pocit bezpečí. Míří do přírody, a nechtějí se shlukovat ve městech na koncertech. Nezbývá než se s touto situací smířit a brát jí aktuálně jako holý a v dohledné době i možná těžce měnící fakt.

Náhradou za neuskutečněné koncerty nebudou ani vouchery, ani náhradní termíny, ani nabídka jiných akcí – dnešním dnem se začínají vracet platby za nákup vstupenek na tento projekt. O vrácení vstupného není potřeba žádat, vrací se automaticky na účet, ze kterého bylo uhrazeno.

Na závěr:
Prali jsme se s tím, věřili jsme tomu, investovali jsme nemálo prostředků do reklamy, několik týdnů jsme každý den včetně víkendů do noci řešili web stránky, facebook, propagaci, smlouvy na areály, výkresy, technickou dokumentaci, domlouvali podmínky s interprety … a výsledek je „nic“. Nic? Byli jsme naivní? Myslíme si, že ne! Alespoň jsme to zkusili. Nechtělo se nám nečinně sedět doma a nadávat na situaci, kterou přinesla aktuální celosvětová zdravotní a ekonomická situace.

Několik týdnů jsme dělali to, co umíme a co máme rádi. Dali jsme dohromady dle nás skvělou sestavu interpretů, a ti do toho šli naplno. Nikdo nespekuloval! Všichni chtěli hrát! Všichni chtěli bavit sebe i své fanoušky! Ruku v ruce s těmito myšlenkami se podařilo v nestandardně rychlém časovém úseku domluvit i partnery projektu, kteří nejen že tomuto projektu také věřili, ale udělali vše pro to, aby se tento projekt podařil. Všem patří velký dík a všichni na sebe mohou být pyšní!

A co bude dál s tímto projektem? Myslíme si, že rozhodně nezanikne, a že se s ním všichni v budoucnu rozhodně ještě setkáme. Myšlenka je to dobrá, a my se nenecháme otrávit aktuální situací. Na druhou stranu, kdyby tato aktuální situace nenastala, asi by nás to nevyprovokovalo k realizaci tohoto projektu. A abychom nekončili depresivně a negativně… Nejedná se o konec světa a v nadneseném slova smyslu se v souvislostech s posledním odstavcem dá vlastně konstatovat, že „vše špatné je i k něčemu dobré“. Mějte se dobře, buďte zdraví a buďte na sebe hodní.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X