V pražském Foru Karlín udeřilo švédské metalové kladivo HAMMERFALL

Ve čtvrtek třináctého února se do pražské haly Forum Karlín přiřítila trojice power metalových kapel, které tady dostaly do kolen nespočetnou fanouškovskou základnu

Švédští HammerFall kteří vznikli v roce 1993 v Göteborgu, vyrazili na turné World Dominion 2020 a jednou ze zastávek, bylo také beznadějně vyprodané pražské Forum Karlín. Na turné je doprovázely Battle Beast a Serious Black.

Předskokanem celé akce byli melodičtí Serious Black kteří celý večer zahájili. Říznými kytarami, chytlavými melodiemi a tvrdými riffy v hale skvěle rozproudili krev v žilách přítomné power-metalové komunitě. Tato parta která se dala dohromady v roce 2014 je poskládaná z bývalých členů Rhapsody, Firewind nebo Dreamspace a jejich metal se v Karlíně setkal s vřelým přijetím.

Jako speciální host vystoupila finská kapela Battle Beast, která v Karlíně potvrdila pověst velmi slibné metalové party. V čele s lehce korpulentní, ale excelentní a živelnou Noorou Louhimo, uvedli do varu totálně zaplněnou halu karlínského fora. Síla Noorinina zpěvu a energie, která z ní vyzařuje, poháněla celé vystoupení (za mě osobně je to jeden z nejlepší ženský vokálů, jaký dnes metalová scéna nabízí). Battle Beast vznikli v roce 2005 a vydali zatím pět alb.

Úderem desáté večer přišlo na řadu velkolepé show plné ohňů a světelných efektů. V plné sestavě nastoupily hvězdy večera HammerFall které fanouškům přijely naservírovat pecky z nového studiového alba Dominion. Fanoušci ale nepřišli ani o staré hity jako Redemption, The Way of the Warrior, Natural High nebo Hearts of Fire při které z pódia mocně šlehaly halu rozehřívající plameny.

Třešničkou na dortu bylo silné skandinávské spojení dvou výjimečných vokálů Joacima Canse a Noory Louhimo ve skladbě Second to One. Tato harmonická balada ve společném duetu, byla velmi příjemným osvěžením celého setu.

Všechny tři kapely podali skvělý výkon a z tváří návštěvníků bylo jasně patrné, že heavy metalový večírek se velmi vydařil. Celý koncertní večer ve Foru Karlín byl bez debat nezapomenutelným zážitkem, pro každého metalového fandu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...