Symfoničtí metalisté TUNGSTEN vydali nový singl „Walborg“

Švédská symphonic metalová kapela TUNGSTEN, kterou v roce 2016 založil bývalý bubeník HAMMERFALL Anders Johansson a jeho synové Niklas a Karl, kterou doplnil zpěvák Mike Andersson, vydává nový digitální singl „Walborg“ s videoklipem

Švédští symfoničtí metalisté TUNGSTEN nás s předstihem zvou na oslavu letošního Valborgu, když představili první digitální singl ze svého nadcházejícího čtvrtého studiového alba The Grand Inferno.

Jejich nová hymna „Walborg“, která přináší silný melodický severský folkový feeling, který koketuje s počátky kapely, zní jako okamžitá klasika skupiny.

Zpěvák Mike Andersson říká: „Nápad na text přišel přirozeně díky okouzlující hudbě z pera baskytaristy Karla Johanssona. 30. dubna slavíme ve Švédsku a Finsku něco, čemu se říká „Valborg“. (V Čechách je to pálení čarodejnic). Takže text je v podstatě příběhem o tomto svátku, ale se zvratem.“

„Mojí ambicí a cílem bylo složit klasickou píseň Tungsten se silnými háčky a silným vlivem severského folku. Chtěl jsem do této písně zahrnout také více tradičních lidových nástrojů a hlasů, které by se mísily s našimi typickými industriálními zvukovými krajinami,“ dodává baskytarista a klávesista Karl Johansson.

Svou technickou virtuozitou a podmanivými kompozicemi si kapela udělala jméno na mezinárodní metalové scéně a se svým albem „The Grand Inferno“, nepochybně obohatí metalovou krajinu.

Nahrávka nepřekypuje ničím jiným než energií a inovacemi a slibuje mocnou fúzi dynamické instrumentace a podmanivých melodií, přičemž charakteristický zvuk kvarteta je patrný po celou dobu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...