Kniha „Telegraf-Potulní hráči čtyřicet let v rocku“

Kniha Telegraf s podtitulem Potulní hráči čtyřicet let v rocku, mapuje historii rockové skupiny Telegraf z Peček na Kolínsku

Nedávno vyšla kniha „Telegraf – Potulní hráči čtyřicet let v rocku“ od Zdeňka Hejduka a Petra Bašuse. Ve dvaceti kapitolách se vrací do historie bigbítové kapely z Peček na Kolínsku.

Zdeněk Hejduk, kolínský fotograf a publicista, který už dlouhá léta mapuje středočeskou hudební scénu a sám byl a je přímým účastníkem bezpočtu koncertů, festivalů i tancovaček, zpracoval dějiny skupiny Telegraf z Peček u příležitosti 40 let fungování této regionální rockové legendy.

Základem knihy je obsáhlé povídání se zpěvákem Telegrafu Petrem Bašusem. Hejduk však dal slovo i dalším muzikantům, kteří souborem prošli, technikům, novinářům i fanouškům. Díky tomu vznikla čtivá mozaika historických událostí, osobních příběhů a humorných historek.

Ti, kteří opovrhují Telegrafem coby prachobyčejnou zábavovou kapelou, která se nikdy nesnažila klepat na brány pomyslného Velkého umění, se v knize leccos dozví a také si možná poopraví názor na takzvané okresní muzikanty.

Zjistí třeba, že bývalý kytarista, zpěvák a později zvukař skupiny Jiří Hájek seděl za mix pultem u Karla Gotta, že v Telegrafu působil kytarista Marek Zelený, jenž prošel skupinami Sluníčko nebo Abraxas, a že samotný Bašus spolupracoval například s Felixem Slováčkem nebo Bárou Basikovou.

Přesto, že autor knihy není  žádný Škvorecký či Kundera, má tato publikace se spoustou kouzelných dobových vzpomínek svůj smysl zdaleka nejen pro nostalgické pamětníky „starých časů“ a zapřisáhlé fanoušky a fanynky Telegrafu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X