Jet turné s Arakainem je pocta a velká zkušenost říká Niki z The Agony

Když jsem začátkem listopadu zavítal do KD Ládví v Praze Bohnicích kde se uskutečnila jedna ze zastávek kapely ARAKAIN k novému CD „JEKYLL & HYDE, tak jsem měl v backstagi možnost pokecat ne jen s kytaristou skupiny Booters (rozhovor zde) ale také sympatickou Nikolou Kandoussi, frontwoman ženské heavyrockové kapely The Agony která společně s Booters skupině Arakain předskakovala. Počkal jsem až holky turné odjedou a teď vám pokec naděluji.

Niky, máte odjeté turné s kapelou Arakain, jak by si zhodnotila jeho průběh? 

My si už delší dobu myslely, že turné s Arakainem by pro nás bylo ideální, a nakonec se nám přání vyplnilo. Jet turné s naší metalovou legendou je pocta a velká zkušenost, já sama to brala hodně i z nostalgického hlediska – můj táta, kytarista Djamy Kandoussi, se s klukama (hlavně s Mírou Machem) kamarádil už spoustu let. Jako tříletou, někdy v roce 1996, mě vzal na „Barču“ (kultovní pražský KD Barikádníků), kde jsem při arakainí zvukovce stála v prázdném sále a trsala na ně s plastovou kytárkou v ruce. Vzal mě takhle i na pár dalších jejich koncertů, s jistotou si vybavuju turné Apage Satanas v roce 1998, a naši si zase vybavují, jak pouštěli v autě písničku Gladiátor a já nadšeně zpívala Radiátor. Koho by tehdy napadlo, že takový malý pískle si nakonec se svou kapelou před Arakain zahraje celé turné? A nakonec se to stalo a bylo to boží. Plné sály, profi tým, lidi reagovali, na nejedné zastávce po nás chtěli přídavek. Ukončení turné v Polné bylo pomyslnou třešničkou na dortu, připily jsme si s klukama v šatně Jégrmajstrem, který jsme jim darovaly jako zápisné, a zjistila jsem, že David z BOOTERS (spolupředkapela) miluje Kissáky, stejně jako já. Nezbývá než všem za takový zážitek poděkovat, hlavně členům doprovodných týmů, včetně toho našeho.

Na co jen tak z tohoto turné s metalovou legendou nezapomeneš?

Na koncert v pražském KD Ládví budu dlouho vzpomínat. Sál narvaný fanoušky napříč všemi věkovými kategoriemi, hojně zastoupená mladá generace rockerů a metalistů, a my po půlroce hrály doma. Ještě než jsme hrábly do strun v první písničce, lidi řvali a během našeho setu prakticky nepřestali. Ten příval energie a podpory z jejich strany, a vděku a štěstí na naší straně, byl neuvěřitelný. Jako by se jim vrátily dlouho ztracené, milované a očekávané dcery! Vytleskávali nás a vyřvávali ještě dobrých pár minut po skončení vystoupení a všem čtyřem se nám chtělo během děkovačky dojetím brečet. Strašně nás to nabilo.

The Agony v KD Ládví – Foto: Petr Bryk
Zatím jste vydali dvě alba, kdy můžou vaši fanoušci očekávat další placku?

Právě jsme rozjely crowdfundingovou kampaň, kde nám fanoušci mohou přispět na nahrávání a vydání nového EP a natočení videoklipu – projekt najdete na adrese HITHIT.COM. Pokud bude mise úspěšná, nakráčíme v únoru do studia SONO pod vedením Milana Cimfeho a natočíme nové EP s názvem Eclectic, které nás posune zase trochu dál. Kampaň si zatím vede dobře a jsme na 25% cílové částky, nicméně stále nejsme u konce a to, jestli půjdeme, nebo nepůjdeme nahrávat, záleží právě na podpoře našich fanoušků, které tímto zveme, aby se stali součástí nové kapitoly a přispěli!

Obě dosavadní alba jsou v angličtině, neuvažovali jste do budoucna nazpívat také něco v rodném jazyce?

Tlaky na češtinu byly, jsou a budou. A dokonce jsme to i zkoušely, ovšem poměrně záhy bylo jasné, že to prostě není ono. Přestože miluju češtinu, studovala jsem žurnalistiku a píšu často, dobře a ráda, při zpěvu mi to prostě nesedí do pusy a když dělám texty, nejsem schopná se otevřít tak jako v angličtině, každá tečka mi připadá jako agro, hlídám se a je to znát. Je to zvláštní, ale v anglických textech se víc vyřádím, víc se s nimi ztotožním, nestydím se a k naší muzice to sedí.

A co vás čeká nyní, jaké další koncerty ještě chystáte?

Do konce toho roku máme poslední tři koncerty – 22.11. Čáslav, 7.12. České Budějovice a 28.12. Karlovy Vary, kde hrajeme spolu s Gaia Mesiah. Považujeme to za krásnou tečku za letoškem, neboť Gaia Mesiah máme velmi rády, hlavně Terka, a bude skvělý s nimi hrát společný koncert.

Co letní sezona, máte už nasmlouvané nějaké festivaly jako v předchozích letech?

Zatím vím o dvou nebo třech, rozhodně to nebude taková nálož jako minulé tři roky, kdy jsme každý letní víkend strávily na festivalu Hrady CZ, což bylo mimochodem naprosto famózní a hodně nás to naučilo a posunulo. Zatím se díváme směrem k vydání nového materiálu a pak se uvidí, co přijde.

Niky díky za pokec a co by jsi na závěr za celou kapelu vzkázala fanouškům?

V první řadě vám chceme říct jedno velké DÍKY. Už jsme na scéně pár let a díky vám se pořád cítíme motivované a žene nás potřeba být lepší a lepší. Děkujeme, že tuhle muziku posloucháte, chodíte a podporujete kapely, protože právě vy a energie od vás jste důvodem, proč to všichni děláme. A pokud nás chcete podpořit napřímo na cestě za vydáním nové nahrávky, znovu zmíním naši kampaň na HitHitu, kde si můžete EP „předobjednat“ a spolu s ním si pořídit i jiné materiální i zážitkové odměny.
Ještě jednou děkujeme!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...