Lucerna Music Bar ovládne hrdelní zpěv mongolských šamanů

Po úspěšném debutu na letošním Rock for People se do České republiky vrací kapela, která je jak z jiného světa!. Čtyři rockeři z Ulánbátaru zpívají mongolsky, používají hrdelní zpěv šamanů a hrají na mongolské lidové nástroje.

Jejich styl je podivuhodnou, ale skvěle šlapající, směsicí heavy metalu a mongolské lidové hudby. Už pro něj dokonce existuje i název: „Hunnu rock“, vycházející ze starobylé mongolské říše Hunů. Některé texty kapely zahrnují i válečné pokřiky nebo starou mongolskou poezii.

Své první studiové album, které se jmenuje The Gereg a na němž tvrdě dřeli několik let, přivezou 27. 1. 2020 do Prahy THE HU.

První dva singly Wolf Totem a Yuve Yuve Yu, které pánové loni vypustili do světa, se na YouTube pyšní dvaceti miliony zhlédnutí. Doposud neznámá kapela sklízí vesměs neuvěřitelně pozitivní reakce napříč kontinenty.

Jejich hudba zní hodně dobře. Ostatně, posuďte sami.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...