HORNI PRAZDNY

Rocková legenda URIAH HEEP slavila ve Foru Karlín padesátku

V pražském Foru Karlín, se shromáždilo mnoho fanoušků dobrého hard rocku, aby viděli legendu žánru. URIAH HEEP, kteří hrají na vrcholu od 70. let a slaví své 50. výročí.

Byl to večer, který oslavoval neuvěřitelnou kariéru, zamýšlel se nad velkolepou hudební cestou a dopřál více než dvě a půl hodiny hudby z 24 alb. Uriah Heep jsou oporou britské hard rockové scény již více než půl století. Vždy, následovali svou vlastní cestu, hráli koncerty ve více než 62 zemích a prodali miliony desek. V sobotu večer ukázali, že pokud jde o kvalitu, věk není překážkou.

Na velké obrazovce nad pódiem pronášeli pozdravy k výročí známí umělci z hudebního průmyslu. Video vzkazy zanechali ALICE COOPER, Midge Ure (ULTRAVOX, VISAGE), Francis Rossi (STATUS QUO), Ian Andeson (JETHRO TULL) nebo také Paul Stanley (KISS).

Po video vzkazech přišli na pódium URIAH HEEP a posadili se na barové stoličky. Kapela zahájila svůj akustický set písní „Circus“. S písní „Come Away Melinda“ zpěvák Bernie Shaw zpíval z pohodlí své stoličky cover verzi Harryho Bellafonta . Doprovázel ho všestranný klávesista Phil Lanzon. S trojicí písní „The Wizard“ / „Paradise“ / „Circle of Hands“ se v Karlíně zvedla nálada. Když zazněly první akordy „Lady In Black“, fanoušci ožili.

Po osmi písních kapela opustila pódium na přestávku a fanoušci si mohli dát drink nebo koupit nová trička u stánku s merchandise. Krátce poté začala druhá část koncertu URIAH HEEP. Druhá část začala opět videem na velkém plátně. Tentokrát – poté, co spadla opona – bylo odhaleno velké jeviště, které bylo mnohem barevnější než na začátku. Zde měli bubeník Russell Gilbrook a Phil Lanzon se svými klávesami dostatek místa pro své nástroje.

Byly promítány koncertní klipy a soukromé zákulisní nahrávky kapely z posledních let. Konečně se zpěvák mohl pohybovat a dostatečně využívat prostor. Kytarista Mick Box, jediný, kdo byl s kapelou od jejího založení, zůstal více na levé straně pódia a hrál svou brilantní roli. Russell Gilbrook zde působil mnohem hbitěji, vířil za bicími a vypadal jako skákající žába.

Zdálo se, že klávesista Phil Lanzon chce kouzlit rukama, ale zvuky, které produkoval, byly skvělé. Za baskytarou stál nejmladší člen kapely, Davey Rimmer, zůstal více v pozadí, ale rozhodně byl důležitou součástí celkové práce.

Po 27 písních a více než dvou hodinách přesilovky na pódiu se pánové rozloučili, viditelně šťastní. Kapela ukázala, že i ve vyšším věku se dá rozhoupat pódium a rozhýbat publikum k rocku.

Akustický set:

Circus
Play Video
Tales
Play Video
Free Me
Play Video
Come Away Melinda
(The Weavers cover)
Play Video
Confession
Play Video
Rain
Play Video
The Wizard / Paradise / Circle of Hands
Play Video
Lady in Black
Play Video

Elektrický set:

Against the Odds
Play Video
The Hanging Tree
Play Video
Traveller in Time
Play Video
Between Two Worlds
Play Video
Stealin‘
Play Video
Too Scared to Run
Play Video
Rainbow Demon
Play Video
What Kind of God
Play Video
Sunrise
Play Video
Sweet Lorraine
Play Video
Free ‚n‘ Easy
Play Video
July Morning
Play Video

Přídavek:
Gypsy
Play Video
Easy Livin‘

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...