V Živanicích se chystá další návrat do časů bigbítových tancovaček

Již po třetí, se v Živanicích u Pardubic uskuteční letní festival pod názvem Živanický Rockový masopust který je návratem do časů bigbítových tancovaček a nadchne všechny příznivce skvělé hudby 80.let. Tato Rocková událost není jen pouhým festivalem ale i vrácenkou do mládí jedné generace, na jednom pódiu se tady sejde první liga českého bigbítu.

Na zdejším letním parketu, se vystřídá řada legend české rockové scény mezi které bude patřit jedna z nejoblíbenějších zábavových kapel osmdesátých let, plzeňská stálice Odyssea která brázdí pódia už od roku 1979. Pravý, nefalšovaný a poctivý, český bigbít a jejich nejznámější pecky mezi které patří naprosto z hudební historie nesmazatelný hit Pražskej démon… přiveze bigbeatová skupina, vystupující od počátku 80. let Vítkovo kvarteto.

Za dva roky oslaví padesátiny, přesto pořád natáčí desky, a co víc – její nahrávky mají současný moderní zvuk a aranžmá, nejsou to žádné letité vykopávky. To ostatně potvrzuje jejich album s názvem i titulní „Jsem v pohodě“.Těšit se můžete na další legendární kapelu Benefit. 

Další z řady legend které v Živanicích připomenou staré časy bude pražská skupina Orient která je po nesmrtelném Olympiku druhou nejstarší rockovou kapelou v tomhle státě, vznikla totiž o pouhý rok později, tedy už ve čtyřiašedesátém a do dnes brázdí českou rockovou scénu.

Písně která zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchačů, přiveze rocková formace Keks která vznikla před neuvěřitelnými 37 lety. Hity jako – Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý a další, zná každý správný bigbíťák.

Představovat legendární Klaxon a jejich nesmrtelné pecky jako Ráno, Paštiky ze štiky, Nech tu moji ségru bejt nebo Kotevní lano.. je zcela zbytečné. Kapela hrající v téměř původní sestavě s Romanem Černým za mikrofonem a basovou kytarou je další legendou která to v Živanicích rozjede.

Datum: 31.8.2019
Vstupné: předprodej: 350,- / na místě: 390,- Kč
Předprodej lístků: Živanice Sokolovna / Autoškola Peml Přelouč / Jamall Pardubice / Knižní nakladatelství Chrudim.
Kontakt: Pavel Šurkala / 732 967 175 / 604 966 377

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...