Punk žije! V klubu Dance Hall to rozjeli Visací zámek a E!Ečka

Rychlé písničky se střídaly s ještě rychlejšími, zpěváci chrlili slova a publikum nadšeně ječelo a poskakovalo. To není vzpomínka na doby slávy punku, ale popis sobotního koncertu Visacího zámku a Eeček v zaplněném klubu Dance Hall Opolany

Než ale punková party začala tak přítomné publikum které si s ním zpívalo peprnými výrazy napěchované šlágry, skvěle pobavil písničkář a básník Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka. Po Závišovo krátkém skromně působícím setu (vystačil jen se svou kytarou), přišel na řadu hlavní bod večera.

Slušně naplněný klub patřil punkové skupině Visací zámek která do Opolan zavítala v rámci svého turné 40 LET V PUNKU. Visáči přítomné rozhodně nešetřili, od začátku do něj pumpovali jednu hitovku za druhou. Punkoví králové kteří během své čtyřicetileté kariéry odehráli tisíce koncertů a vydali dvanáct řadových alb, svými písněmi které zlidověly a na jejich hudbě vyrostlo několik generací posluchačů, rozdováděli fanoušky v Opolanech na maximum.

Po Visáčích převzala žezlo další punková kapela E!E „Éčka“. I tato Příbramská formace oslavila letos narozeniny, v květnu tomu bylo 35 let od jejich vzniku a mnozí přítomní přišli právě na ně. Své fanoušky zde ale měla každá ze jmenovaných kapel a pro většinu návštěvníků bylo nejdůležitější poslechnout si prostě dobrou muziku a zařádit si. A tak to nejen v punku má být. Jak už bylo řečeno, v sále bylo slušně plno, takže punk opravdu ještě není mrtev.

Trička s nápisem Punk Is Not Dead obvykle působí jako rekviem z dob, které jsou dávno pryč, ale Visací zámek a E!E ukázali, že punk opravdu není mrtvý. Na koncertě v klubu Dance Hall v Opolanech obě kapely potvrdili, že jim nejen nechybí energie, ale jejich přístup je schopen strhnout posluchače, kteří v době vzniku skupiny nebyli ani na světě.

Tím ale sobotní večírek ve staronovém klubu nekončil, těsně před mým odchodem (půl jedné ráno) vtrhla na podium alternativně rocková kapela Kurtizány z 25. avenue která rozbalila svou show plnou energie a na již pokročilou hodinu měla stále pro koho hrát.

Publikum které se tady skládalo ze zástupců hned několika generací (nejpočetněji byli trochu překvapivě zastoupeni čtyřicátníci a padesátníci), zažilo perfektní čtyřkoncert, který naplnil veškerá očekávání.

FOTOGALERIE ZDE

Již v sobotu 10. 12. 2022 od 20:00 se můžete těšit na čtvrté pokračování 
MORČATA NA ÚTĚKU, DEBIL HEADS, TERAPIE, CHECKMATE!

Předprodej vstupenek v síti QR TICKET

MORČATA NA ÚTĚKU OPOLANY – QR Ticket
MORČATA NA ÚTĚKU OPOLANY VIP – QR Ticket

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...