Cestu do rockového světa začala hledat nová kapela The Last Bad Day

Do podvědomí rockových fanoušků si hledá cestu mnoho nových  kapel a jednou z nich je také alternativě industriálnímu metalu se věnující partička THE LAST BAD DAY ze Rtyně v Podkrkonoší

Skupina THE LAST BAD DAY se zrodila na přelomu roku 2015/16 v té době ještě pod názvem Arabica a jako mnoho rodících se kapel, začínala na coverech zahraničních vzorů, v případě TLBD to byli Rammstein, Nirvana a Linkin Park.

Přesto, že se jedná o hudební benjamínky kteří doposud odehráli pouze několik malých lokálních akcí, tak se mají čím pochlubit. Dva roky po vzniku nahrává mladá ještě školu navštěvující pětice (průměrný věk kapely 19 let) ve studiu Dark Chamber Sounds pod producentským dozorem Petra Skaly (baskytarista skupiny Sebastien) svůj první singl.

V roce 2020 kapela složila soundtrack k filmu „Tvář Pomsty“ od mladého režiséra Petra Hejzlara, který by se měl v kinech objevit během následujícího roku. Jejich dalším počinem v loňském roce se stalo lyric video ke skladbě „Can Prayer Bad One Convert?“ a videoklip k písní „For…you“ (viz. níže)

Tím ale výčet hudebních počinů této mladé ambiciózní kapely nekončí, letos v září vydala své debutové album „Shades of Depression“ natáčeno opět ve studiu Dark Chamber Sounds. Debut který se skládá z jedenácti skladeb v anglickém jazyce se z nedostatku financí nahrával v různých časových prodlevách, což se projevilo na rozdílnosti a celkové multižánrové koncepci skladeb, ostatně výsledk můžete na odkazu níže posoudit sami, přesto tato prvotina nabízí několik slušných kousků které stojí za poslech. 

Seznam skladeb:
01 – Shades Of Depression
02 – Lalala (feat. Petri Kallio)
03 – The Last Bad Day
04 – Love Song
05 – Less
06 – Pills (feat. Renata Galuščáková)
07 – Can Prayer Bad One Convert_
08 – Eyes
09 – For…you
10 – Destiny
11 – 1938

Samotní členové se shodují na tom, že se chtějí vydat moderním směrem a rádi by kombinací jejich oblíbenců Rammstein a Bring Me The Horizon vytvořili něco, co by je odlišovalo od ostatních. Během roku 2022, poté co všichni odmaturují, by rádi nahráli své druhé album a začali svou tvorbou prezentovat na jiných než lokálních akcích.

 Přejeme kapele aby jí elán vydržel a její cíle byly úspěšně naplněny.

Celé album si můžete poslechnou na YouTube kanálu kapely

I přes krátkou dobu působení vystřídala kapela více členů. Současnou sestavu tvoří:

Tomáš Fofonka: Lead Vocal (dočasně baskytara)
Adam Janko: Lead kytara
Michal Mach: Kytara (přesouvá se na baskytaru)
Honza Šváb: Kytara
Martin Teichman: Bicí

Renata Galuščáková: Zpěvy (zatím jen host, do budoucna plnohodnotné druhé vokály)

60%
NÁŠ VERDIKT

Kapela na debutu především hledá sama sebe a svou vlastní tvář, zatím rozporuplně. Nemá cenu z toho dělat vědu nebo vyvozovat nějaké dalekosáhlé závěry. THE LAST BAD DAY zatím představují jednu z mnoha průměrných začínajících kapel, ale u které jsou slyšet vyšší ambice.

  • SKLADBY
  • ZPĚV
  • PŘEBAL ALBA
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...