Domácí projekt VOJTATA vzdává hold válečným hrdinům v lyrickém videu

Sociální sítě obletěl v nedávné době, společně s lyric videem, song „Vzdejme hold“ z projektu VOJTATA. Za projektem stojí člen skupiny ALKEHOL Petr „Kuna“ Buneš a nadějný mladý rocker, jeho devítiletý syn Vojta

Nápad na vytvoření písně která je poctou hrdinům našich dějin a která byla nejdříve představena jako samotný song a posléze doplněna i o lyrické video, vznikl již v době loňského lockdownu při společném domácím muzicírování. Postupně ji duo Otec & Syn Bunešovi vylepšovali až do dnešní podoby.

Petra Buneše, zakládajícího člena a kytaristu oblíbené skupiny ALKEHOL , který v tomto rodinném duetu mnohé překvapil svým hlasovým projevem na což nejsou fans zvyklí, netřeba představovat. Ještě větším překvapením je ale hudební nadání jeho devítiletého syna Vojty co by spoluautora projektu u kterého se muzikantské vlohy projevili již v raném věku.

„Než Vojta začal pořádně mluvit, tak už si zpíval. A protože rozumět tomu nebylo, poznávali jsme, co zpívá podle melodie. Zájem o muziku trval, sám si zpíval písničky, co porůznu slyšel, psal si i vlastní „vtipné“ texty. Kolem svých šesti let nám vyrazil dech poté, co si naposlouchal známý song „Non, Je ne regrette rien“ od Edith Piaf, a pak nám ho krásně zazpíval i s francouzským přízvukem“, prozradil na adresu svého syna Petr.

Dozvěděli jsme se i to, že zeď pokoje mladého a nadějného muzikanta zdobí obrázky Edith Piaf, Jiřího Schelinger, Karla Gotta a Mireille Mathieu a také, že již třetím rokem navštěvuje soukromou hudební školu Wunderbaro na zpěv ke kterému si ještě přidal hru na klavír, tak že lidově řečeno žádné ořezávátko. Ostatně Vojtovu náklonost k hudbě a jeho pěvecké schopnosti které chválí i jeho lektorka zpěvu, můžete posoudit v této písni. 

Foto z domácího archivu Bunešových

Vojta je nejen nadějný mladý rocker ale také zdatný historik, zejména období husitství které ho absolutně pohltilo. Jeho hrdiny – Jana Žižku a Jan Husa má dokonale zmapované a odtud částečně pramení vznik této písně o hrdinech.

A proč zrovna název VOJTATA?

„Název Vojtata používáme už od roku 2016, kdy dostal Vojta k narozeninám dětské plastové bicí a vytvořil si z kartonu zadní „koncertní“ plachtu pomalovanou plameny a již zmíněným názvem. Vlastně pod tímto názvem spolu bavíme rodinu při různých domácích oslavách, kdy jim hrajeme k poslechu naše vlastní fláky“, dodává závěrem Kuna.

Lyric video o jehož zpracování se postaral  Woll Design ke shlédnutí zde:

10
NAŠE HODNOCENÍ

VERDIKT

Petr s Vojtou se nebojí odkazovat na rockovou scénu a zároveň do tvorby díky svoji invenci sebevědomě nahráli kus vlastenectví. Lze říci, že jablko nepadlo daleko od stromu a v budoucnu o Vojtovi určitě ještě uslyšíme.

  • SKLADBA 10
  • ZPĚV 10
FOTO CREDIT Petr Bryk
1 Komentář
  1. Ivana říká

    Krásná píseň. Kéž by takových bylo více! Super hudba a hlavně pocta hrdinům. Těším se na další písničku

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...