Jak získat zpět své peníze za zrušené koncerty kvůli koronaviru?

Koronavirus zasáhl celý svět a nevynechal ani kulturu. Koncerty a festivaly se ve velkém ruší a lidé se ptají, kdo jim vrátí zpět peníze za vstupenky?

V této chvíli to nemají jednoduché ani organizátoři koncertů a oficiální prodejci vstupenek. Telefony jim vyzvánějí téměř nonstop a lidé se dožadují informací. V Čechách se za poslední týden zrušilo několik desítek akcí. U některých se podařilo najít náhradní termíny.

Co dělat v případě zrušeného koncertu nebo jiného akce?

Pokud bude událost, na které jste si koupili vstupenky zrušeny všeobecným zákazem veřejných akcí ze strany příslušných orgánů, nebo z důvodů na straně organizátora nebo interpreta, prodejci lístků Vás budou v souladu s obchodními podmínkami a pokyny organizátora akce o této skutečnosti informovat prostřednictvím e-mailu (pokud ho mají k dispozici).

Pokud se prodejcem vstupenek e-mail z nějakého důvodu nepodaří doručit, musíte sledovat jejich oficiální stránky, kde se dozvíte veškeré informace. Prodejce vstupenek jakož i organizátor by Vás měli informovat i možnosti náhradního termínu koncertu nebo jiného akce.

E-mail by měl obsahovat všechny potřebné informace o tom, jak se dostat ke svým penězům za zaplacené vstupenky. Pokud to tak není, neváhejte a kontaktujte prodejce vstupenek nebo organizátora.

Prodejci vstupenek také informují, že pokud událost, na které jste si zakoupili vstupenky nebylo k dnešnímu dni zrušeny, tak vstupenky zůstávají v platnosti a nevzniká důvod k vrácení peněz.

Doporučujeme i dávku trpělivosti. Prodejci vstupenek budou všechny žádosti o vrácení vstupenek vybavovat postupně a jistě jim při vyřizování nepomůže další telefonát nebo záplava e-mailů se stejnými otázkami typu: „Kdy mi konečně pošlete peníze?“

Věříme, že se ke svým penězům dostanete a myslete na to, že prodejci vstupenek ani organizátoři akcí to v této situaci opravdu nemají lehké. Mnoho z nich to bude stát nemalé finanční ztráty, tak se zkusme chovat s pochopením a buďme trpěliví.

Aktuální informace najdete u prodejců vstupenek!

www.ticketportal.cz
www.ticketstream.cz
www.ticketmaster.cz
www.ticketlive.cz/cs
www.vstupenky.ticket-art.cz
www.ticketon.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...