Je tu léto a s ním nová deska Walda Gangu

Je tu léto a s ním nová deska Walda Gangu, na které najdete úplně nové hity jako „Ryba, Na jednu noc, Léto“! Nové album vychází po dlouhých šesti letech.

Rockový „show big band“ WALDA GANG založil v roce 2007 zpěvák Vláďa Šafránek, jeden z nejvýraznějších vokalistů tuzemské rockové scény. Přizval do ní skvělé muzikanty (mj. Yarda Helešic ze Support Lesbiens, bubeník Jiří Stivín jr.) a početnou bandu jevištních showmanů (mj. herci Václav Upír Krejčí, Božský Walda, wrestler Tom Atom, Robert Rosenberg…).
Za deset let existence se z původně revivalové skupiny stala atrakce klubových a festivalových pódií.

Z původního záměru hrát písničky z Matuškova repertoáru (mj. Eldorádo, Slavící z Madridu) se časem dostali k rockovým coververzím českých i zahraničních evergreenů a hitů, ale především k vlastní songům, zábavným v tom nejlepším smyslu slova. Svědčí o tom např. fakt, že ač za uplynulou dekádu vydali pouze DVĚ alba (Walda Gang – 2009, Svařák hop hej – 2012) a prodávali si je sami bez podpory velkých vydavatelství, fanoušci si jich koupili dohromady kolem třiceti tisíc.

Jejich písničky i kapela sama se objevili v několika úspěšných českých komediích (Sněženky a Machři po 25 letech, Veni,vidi,vici, Kameňák 4). Ale hlavně, jejich hudebně i pódiově pestrá show je pro návštěvníky i pořadatele koncertů setrvalým lákadlem a jistotou.

Frontmana Vláďu Šafránka (pauza ze zdravotních důvodů) zastupuje momentálně na koncertech nový idol žen a dívek (avšak i rockových fandů) Miro Šmajda, který se proslavil coby stříbrný finalista Česko-Slovenské Superstar. Na albové novince jsou zastoupeni oba.

Nové album JE TU LÉTO vychází (konečně!) po dlouhých šesti letech. A i když na jevišti je Walda Gang neskutečně aktivní, práci ve studiu a to, že se ve studiu vůbec sešli, považují hudebníci za nadlidský výkon a více než malý zázrak. CD se rozhodli šířit konečně už také v profesionální distribuci. Ostatně, počínaje nepřehlédnutelným obalem s ideálně načasovaným názvem jde o zajímavý obchodní artikl… (Nápověda: sexbombou ve waldovské Pobřežní hlídce je výše zmíněný Miro Šmajda.)

Hudební koncept alba zůstává v podobě osvědčeného mixu coverů a tentokrát poprvé i vlastních písniček. Od Waldy Matušky jsou tu legendární Nebeští jezdci a slavná námořnická Čert ví (…kdy kotvy zvednem), od Šlitra a Suchého neodolatelné Nashledanou. Zahraniční cover-modernu zastupuje Poker (Velvet Revolver/Sweet Sixteen) a vpravdě stylový Walda styl (Psy/Gangnam Style).

Skutečně nečekané je titulní letní „disco“, chytlavá předělávka megahitu Black Eyed Peas (I Gotta Feeling), který zboural světové i české hitparády zrovna v době, kdy Walda Gang začínal. K songu bude animované video s pohodovými pajduláky ala South Park.

Celou půlku desky tvoří povedená splátka fanouškům za dlouhé čekání. Mezi původními novinkami jsou minimálně dva hity (Asi se mi stejská, Na jednu noc), které by se o prázdninách mohly vyhřívat i na výsluní v rockových rádiích. K oběma budou rovněž videoklipy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...