X Ambassadors předvedli v SaSaZu své hudební mistrovství

Do pražského SaSaZu dorazili v rámci své Townie Tour ke stejnojmenné desce, která by měla vyjít letos v dubnu, američtí X Ambassadors

Žádný fanoušek X Ambassadors nemohl ve středu večer chybět v pražském klubu SaSaZu, kde v rámci serie Rock for People Concerts, američtí muzikanti vystoupili. S bratry Samem (zpěv) a Caseym (klávesy, zpěv) Harrisovými a bubeníkem Adamem Levinem, už jsme se v minulosti měli možnost potkat, naposledy tomu bylo na loňském festivalu Rock for People.

Klub se otevíral už o půl sedmé a milovníci indie rockové muziky přešlapovali před pódiem hned jakmile odhodili své svršky v šatně a zapluli k baru pro posilňující nápoje. Kdo chtěl udržet první řadu, musel na pozici vydržet až do půl desáté, kdy stage ovládla hlavní hvězda večera X Ambassadors. Jako první rozhýbaly publikum v rytmu svého temného popu dvojčata Anna a Sonia Kuprienko, frontmanky britské skupiny Bloom Twins.

Klub se postupně začal zaplňovat a při vystoupení americká popové princezny Morgan St. Jean pocházející z LA, už před pódiem pulzoval mnohem větší dav lidí než před dvojčaty. Charismatická osobnost vtrhla na pódium jako divoká voda a svým sebevědomým, svůdným, elektrizujícím vzhledem a hlubokým melancholickým hlasem si podmanila celý klub.

Fanynky v první řadě ji sledovaly s nábožným výrazem ve tváři a Morgan St.Jean se za nimi vydala ze stage a část písně odzpívala na hrazení. Myslím, že právě takový jedinečný kontakt s fanoušky dělá koncert nezapomenutelným. Ke konci jejího vystoupení už byl klub zcela zaplněný.

U šatny se tvořila dlouhá fronta, u barů postávaly hloučky fanoušků a očekávání hlavní hvězdy bylo přímo hmatatelné. X Ambassadors začali svou show hitem Renegates ze své debutové desky VHS a hned od prvních akordů s nimi zpíval celý sál. A že to byl to opravdu slušný sbor! Ve svižném rytmu Sam protančil písní BOOM a po novince No Strings si střihnul sóličko na saxofon v klasice Love Songs Drug Songs.

„Kdo tady má dnes svého nejlepšího přítele?“ zpovídal Sam fanoušky a uvedl tak jejich nový singl Friend for Life, na který si na stage pozval alternativního umělce Medium Build, se kterým song nazpíval.

X Ambassadors v Praze vystoupili bez Caseyho. Sam to krátce okomentoval po písni Hey Child: „Casey tady dnes nemůže být, ale myslí na vás!“ a odezva ze sálu byla hlasitá. I bez Caseyho byla celá show plnohodnotná a Sam předvedl své multiinstrumentální schopnosti. Během show vystřídal kytaru, saxofon (ten dokonce 2x) a usedl i za klávesy při písni The Beautiful Liar. Basovou linku měl na starost Russ Flynn, který vystupuje s kapelou od roku 2016.

V závěru zazněla další píseň z nové desky, Your Town, před kterou se Sam podělil s diváky o roztomilý příběh o tom, jak se se svou ženou, která byla ten večer i přítomna na koncertě, zasnoubili v Praze. Z mnoha úst fanynek se v té chvíli ozval obdivný povzdech a jako na povel se po prvních tónech písně rozsvítily mobily v celém klubu a dokreslovaly už navozenou romantickou atmosféru. Show vyvrcholila písní Unsteady a bylo skvělé poslouchat to moře zpívajících hlasů a nechat se unášet silou emocí.

Po hodině a několika minutách byl konec, ale bylo jasné, že bez přídavku se pražská návštěva X Ambassadors neobejde. Mohutné vytleskávání vrátilo trojici na pódium a následovaly ještě písně Gorgeous a Jungle.

Celkově lze konstatovat, že X Ambassadors svým vystoupením dokázali, že jsou nejenom excelentní hudebníci, ale také skvělí performeři, kteří dokáží propojit svou vášeň s energií publika. Sam Harris nejenom ukázal své hudební mistrovství, ale také se s diváky podělil o osobní momenty, které vytvořily ještě hlubší spojení mezi kapelou a fanoušky. Kdo tam byl, stal se svědkem jedinečného večera.

TEXT LENKA MACHULDOVÁ
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...