Zeal & Ardor přivezou svůj gospel-metal do MeetFactory

Démoničtí Zeal & Ardor se vrací do České republiky, v prosinci svůj gospel-metal rozbalí v pražské MeetFactory! Kapela přiveze svou novinku v podobě letošní desky, kterou hrdě představuje na tour po celé Evropě

Že je spojení Black Metalu a Gospelu šílené? Akorát, že vůbec! Avantgardní uskupení kolem Manuela Gagneuxe nabízí jedinečný hudební a vizuální zážitek, který občas hraničí až s uvedením do transu.

Projekt švýcarsko-amerického muzikanta Manuela Gagneuxe tvoří sedmičlenná kapela, která vznikla v roce 2013. Nápad na založení Zeal & Ardor přišel po experimentu, kdy frontman Manuel Gagneux požádal své fanoušky, aby navrhli dva žánry, které má spojit a do půl hodiny složit song. Jeden z nich navrhl black metal a jiný gospel. A projekt byl na světě.

Debutové album Devil Is Fine si ihned získalo přízeň fanoušků i hudebních kritiků. Magazín Rolling Stone je dokonce umístil na seznam Nejlepších metalových nahrávek 2016. V současné době mají na kontě Zeal & Ardor celkem tři studiová alba, poslední stejnojmenná deska vyšla v únoru letošního roku.

„Podle mě se black metal trochu vzdálil své původní filozofii – dělej si, co chceš,“ řekl Gagneux webu Revolver. Dodržování pravidel jednotlivých žánrů a ignorování hudebních vlivů není v jeho očích evoluční cesta. Black Metal a Gospel jsou pro mnohé neslučitelné žánry, podle Gagneuxe mají však významný společný prvek – oba pracují s hněvem a smutkem.

Velkou inspirací pro tvorbu byly pro Manuela nahrávky amerického etnologa Alan Lomax, které vznikly na americkém venkově v první polovině 20. století. Další inspiraci hledal i ve zvukových dokumentech z amerických káznic, kde dostaly zlidovělé chorály otroků na plantážích novou dynamiku, když si je zpívali vězni při náročných pracích.

Koncert který se koná v rámci série Rock for People Concerts se uskuteční 8. prosince 2022 v pražském MeetFactory a jako support vystoupí švýcarští kolegové SOOMA.

Vstupenky v prodeji v síti GoOut.net

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...