Živanický rockový masopust chystá svůj sedmý ročník

Pro všechny, kdo mají rádi nefalšovaný český bigbít v podobě tancovaček, je na první zářijovou sobotu přichystán ŽIVANICKÝ ROCKOVÝ MASOPUST. Na jednom pódiu se sejde čtveřice kapel, jejíž členové byli u zrodu českého bigbítu

Stejně jako předchozí ročníky, se i ten letošní v pořadí sedmý, uskuteční na krytém letním parketu v Újezdu u Přelouče, který v poslední době doznal řadu změn a inovací. Živanický rockový masopust tady bude letošní předposlední akcí sezony.

Bigbítovou sobotu zahájí kapela Telegraf, která v loňském roce oslavila 45 let, těšit se tak můžete na nesmrtelné skladby jako Křídla andělů, Potulný hráči, Ruku mi dej, Zlatokopové a mnoha dalších, chybět pochopitelně nebude ani několik pomalých určených k tancovačkovému ploužení.

Těšit se také můžete na legendární karlovarskou hard-rockovou skupinu Coda, která vznikla v roce 1984. Tato kapela patří k prověřeným jistotám české bigbeatové scény. Nepřeslechnutelná je její skvělá muzikantská vyhranost a lehkost, s jakou se chopila vesměs klasických rockových aranžmá.

Dále areálem zazní hity jednoho z největších českých a československých pop-rockových velikánů Jiřího Schelingera v podání Jiří Schelinger memory band. Projekt JSMB vznikl nejenom jako pocta jednomu z největších hlasů české poprockové historie, ale i jeho slavných kolegů muzikantů napříč nástroji. Jedná se o připomenutí jejich skvělých skladeb, ať už rockových, myšlených vážně, nebo těch veselých z kategorie bubblegum.

Ani v letošním ročníku nebude chybět legendární partička, která více než padesát let, brázdí podia, těšit se můžete na Benefit s novým baskytaristou Lukášem Horským, který nahradil dosavadního Václava „Merlina“ Kalaše.

KAPELY BUDOU HRÁT V POŘADÍ: 

1.TELEGRAF (60 min)
2.CODA (90 min)
3.JIŘÍ SCHELINGER Memory band (90 min)
4.BENEFIT (90 min)

Datum konání: 02.9.2023 od 16 hod
Místo konání: Letní parket Újezd u Přelouče
Vstupné: pouze na místě: 400,- Kč

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...