Znovu sjednocená kapela MEANSTREAK vydala singl „Giant Speaks“

Znovu sjednocená čistě ženská kapela MEANSTREAK vydala „Giant Speaks“, první píseň po více než 30 letech, která se objeví na jejich nadcházejícím EP Blood Moon

Znovu sjednocená kapela MEANSTREAK – složená z kytaristek Marlene Portnoy (manželka bubeníka DREAM THEATER Mikea Portnoye) a Reny Sands Petrucci (manželka kytaristy DREAM THEATER Johna Petrucciho), zpěvačky Bettiny France, baskytaristky Martens Myung (manželka baskytaristy DREAM THEATER Johna Myunga) a bubenice Yael Rallis – vydá v únoru nové EP „Blood Moon“.

MEANSTREAK je čistě ženská metalová kapela z New Yorku, kterou v roce 1985 založily Marlene a Rena, které si spolu se spoluhráčkami Bettinou, Martens a Yael proklestily cestu na území ovládané muži a staly se jednou z prvních čistě ženských thrash metalových kapel.

S vlivy jako IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST a METALLICA byly skutečnými průkopnicemi žen v metalu a nahrály album s legendárním producentem Alexem Perialasem (TESTAMENT, OVERKILL, FLOTSAM A JETSAM, NUCLEAR ASSAULT, S.O.D., M.O.D., CARNIVORE) v Pyramid Sound v Ithace v New Yorku.

Album „Roadkill“ z roku 1988 je dostalo do metalových hitparád a zajistilo jim místo jako předkapela kapelám jako OVERKILL, MANOWAR, ANTHRAX, MOTÖRHEAD a dalším. Vystupovali v legendárních klubech jako L’Amour, Cat Club, Limelight, CBGB a China Club v New Yorku, stejně jako na mnoha dalších slavných místech.

Rozpadli se na začátku devadesátých let a nedávno se dali znovu dohromady, aby přinesli zpět svou údernou, melodickou, heavy metalovou směs do studia a na pódium.

Na podzim roku 2022 MEANSTREAK zakončili turné po USA na podporu úspěšného sólového turné Johna Petrucciho a reunionu s Mikem Portnoyem.

FOTO CREDIT Marissa Ann
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...