Špína, zlo, tajemno! Tak to je obsah nejnovějšího klipu kapely Zputnik

Špína, zlo, tajemno! Tak to je obsah nejnovějšího klipu elektro-punkové kapely Zputnik. Jak už sám název „Čistič“ napovídá, video rozhodně není nic pro slabé povahy.

Režisérské dvojici Jiří Trantina & Milan Šteindler se opět podařilo vytvořit temnou atmosféru strachu a napětí, které vévodí šlehající plameny, spoře oděné děvy prchající lesem a samozřejmě ďábelský Čistič, pečující lékař, který přináší zkázu pro vaše dobro.

Nejnovější video Zputniků bylo tentokrát jednou velkou režisérskou výzvou. Natáčení nedávalo prostor na sebemenší chybičku, protože většinu scén provází oheň. Jiří Trantina s Milanem Šteindlerem tak museli neustále promýšlet každý záběr a každý pohyb, aby nedošlo ke zranění, všichni se cítili bezpečně, uvolněně, a zároveň klip neztratil „koule“.

Natáčení se už tradičně neslo v duchu dodržování pravidla tří P, a to punkové podmínky, punkový klip a punkový přístup. Ani o jedno v sousedství bohnického blázince, kde video vznikalo, rozhodně nebyla nouze. I když se točilo v říjnu, teplé sobotní počasí připomínalo spíš léto. Zpěvačka Aneta tak mohla bez problémů celý den běhat polonahá a narušovat poklidné procházky pejskařům a rodinám, které si chtěly vychutnat chvilku pohody v přírodě.

„Největší překvapení zažila rodinka opékající buřty v romantickém koutku Bohnické rokle. Když jsme se vyřítili u jezírka těsně vedle nich, vrhli na nás vyděšené výrazy, kterým dominoval nasraný pohled maminky. Ubezpečili jsme je, že tam budeme jen chvilku. Táta pookřál v naději, že opékání nebude zas taková nuda, a vůbec neprotestoval. I děti podivně vypadající partu vyhodnotily jako zajímavou vzpruhu, a tak pod různými záminkami neustále chodily okukovat, co provádíme. Jediný, kdo nadšení nesdílel, byla maminka, která se nás snažila rychle vypakovat. Nakonec nás ale vzala na milost i ona a výměnou za jablka pro děti nám dokonce opekla buřt,“ směje se zpěvačka Aneta Práglová.

Za kamerou jako obvykle nesměl chybět Lukáš Kahoun /Kweek CZ/, který stál u projektu od začátku až do konce, a postaral se o střih a barevné korekce. Samotný klip pak okořenily krásné potetované víly Míša Steffi a Mikina von LosKeros. Mikina zajistila děsivě úžasné kostýmy ze svojí dílny RecyDressy. Hlavní roli „Čističe“ si skvěle zahrál Jan Štěrba. Temnou atmosféru pomohl dotvořit Filip jet Fiala a také všichni, kdo spontánně dorazili roztočit ohně, jako Vojta Jelínek, Illary Caroline a Jiří Němec – performer skupiny Fuegnis. Dronové záběry natočil Jaroslav Krafty /Royal Cinematix/. Kdo se ten den procházel Bohnickým údolím, určitě zaslechl jeho slastné režisérské výkřiky typu „Ty vole! My to fakt máme natočený, jak jsme chtěli!“

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...