Nové album „TORA TORA“ od skupiny Skylla CZ

Deset let od vydání debutového alba Waterloo vydává původně power/speed metalová partička SKYLLA CZ která začala slušně koketovat s thrashem, novinku Tora Tora

Jelikož je nová placka o jejímž vydání jsme v nedávné době informovali již v prodeji, a do redakce jsme obdrželi dva kousky, tak se s vámi mohu podělit o první dojmy. Po bližším prozkoumání přebalu na kterém naleznete základní info o kapele a jedenácti skladbách jsem hned přešel k poslechu.

Cedéčko otevírá skladba nesoucí název alba. Tora Tora, dává hned od prvních tonů najevo, že za to Skylla CZ s thrash metalem myslí vážně. Nabroušené kytary, úderné kopáky a zajímavý hlas Petra Priessnitze servírují slušný nářez.

Následující skladba Exorcism v úvodu okrajově na malou chvíli zabrousí do temných death metalových vod, ze kterých vzápětí přeskočí ke klasickému, uším lahodícímu metalu, v závěru se opět krátce vrací k smrtelnému kovu.

Trojka patří vypalovačce Sýrie, svižný thrash metalový kousek s textem o válečném utrpení, kterému udává to správné tempo skvělé odvedená práce Petra Hataše za bicími. Skladbu bych označil za jednu z těch nejpovedenějších.

1) Tora Tora
2) Exorcism
3) Sýrie
4) Buddha
5) 1866
6) Stůj zpříma
7) Harpagon
8) Démoni
9) Voly volí voli
10) My Way
11) Aufrecht

SKYLLA CZ Tora Tora

Buddha mě nijak zvlášť nenadchl, z mého pohledu nejslabší článek na nosiči. V další novince 1866 tentokrát o bitvách v osmnáctého století, se thrash metal sice vytrácí ale rozhodně se nestane neoblíbenou skladbou.

Písničky Stůj z příma a Harpagon z počátečního ostrého rozjezdu, vybočují úplně, jako by kapela chtěla zavzpomínat na doby metalových zábavovek avšak v modernější podobě. To samé platí i pro skladbu Démoni ale fanoušky si určitě získá.

Devítka patří textově vydařené skladbě Voly Volí Voli po které následuje předposlední song My Way jako jediný v angličtině, ten vrací album do thrash metalového rybníku, svižné tempo si hroziči před pódiem rozhodně řádně užijí. Za mě number one!

Závěr patří remixové předělávce skladby Aufrecht z osmdesátých let jejímž autorem je již zesnulý rakouský, rock popový hudebník Hansi Dujmic a tak snad i proto je nezpívaná v němčině a ve stylu z tohoto období. Tento song zřejmě nikoho nijak zvlášť nenadchne ale ani neurazí.

Sestava: Petr Priessnitz – zpěv, basa
Dan Vecka – kytary, Adam „Ace“ Singovský – kytary, Petr Hataš – bicí

Skladby EXORCISM A SÝRIE si můžete poslechnout na bandzone.cz/skylla
Ostatní info na facebook.com/skyllacz

7
NAŠE HODNOCENÍ

VERDIKT 1 z 10

Album bych definoval jako mix několika hudebních stylů, co se týče thrashe tak ten skupině zcela určitě sedí ale pokud hledáte něco k poslechu na odreagování tak se vám jeho různorodost bude líbit. Ze čtyřiceti minutovky jsem měl celkově dobrý pocit, srozumitelné a smysl dávající texty a skvěle odvedená práce muzikantů jsou známkou toho že jsem si CD nepustil naposled.

  • SKLADBY 6
  • ZVUK 8
  • PŘEBAL ALBA 7
FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X