Arakain na svém metalovém tažení zavítal do kulturáku v pražském Ládví

Legendární kapela ARAKAIN vyrazila na podzimní turné k novému CD „JEKYLL & HYDE a předposlední zastávkou byl také Kulturní dům Ládví v Praze Kobylisích! Hosté koncertu byly skupiny The Agony a Booters.

Každý se metalový fanda se těší na pátek aby mohl vyrazit na koncert a odreagovat se od každodenního shonu. Z nepřeberné nabídky víkendových událostí byl pro mnohé jasnou volba KD Ládví v Praze kde si fanoušci mohli vychutnat nové album „Jekyll & Hyde“ kapely ARAKAIN v jeho live podání které přišlo tři roky od vydání poslední řadové desky Arakadabra.

Než se ale Arakain na scéně objevil, tak svým vystoupením nažhavila publikum jako host, kapela Booters která se toho vůbec nebála a nastolila pod pódiem poměrně slušný kotel což je známkou toho, že si tato čtyřčlenná partička za dobu své existence vydobyla slušnou fanouškovskou základnu.

Štafetu nad dobře rozvíjejícím se večerem, převzala jedna z nejaktivnějších ženských kapel na současné české rockové scéně skupina The Agony. Tato formace existuje sedmý rok, vydala dvě alba, z nichž to aktuální se jmenuje 689. Svou energickou muzikou rozproudila a připravila fanoušky v Ládví.Vrcholem večera byl koncert kapely Arakain. Dav pod pódiem který se zhustil natolik že bylo těžké kamkoli projít, naznačoval, že nastal čas na krále českého metalu ale než metalový nářez vypukl předcházela mu autogramiáda a focení.

Arakain poté vlétl na pódium, přivítal se s roztleskaným publikem a začal do něj hrnout smršť písniček z nové desky a samozřejmě i léta prověřené hity, bez kterých by se žádný koncert neobešel. Hned od začátku svou muzikou plnou nabroušených kytarových sól s neméně úžasným zpěvem Honzy Toužimského si metalový kotel v pražském kulturáku doslova podmanil.

O tom, že se zmiňované album nesoucí název Jekyll & Hyde povedlo, dávali nadšení  fans silně najevo.. křičeli texty hitů slovo od slova, skákali a pařili s rukama nad hlavou, večer stále gradoval. Bouřlivý potlesk a pokřiky odměňovaly každý song. Celou show umocňovaly světelné efekty.

Přestože si to snad nikdo z neúnavných řádících fans nepřál, blížil se závěr koncertu. Pokřik Co je, Co je, Co je, Co je.., kterým přítomní vyzývali ostřílené muzikanty z ARAKAINu při sebe menší pauzičce kterou si dopřáli k návratu zpět na pódium toho byl důkazem.

Během vystoupení došlo také na křest alba který je v rámci každého koncertu. Kapela ARAKAIN, která na naší hudební scéně funguje nepřetržitě již 37 let dokázala, že má stále co nabídnout. Akce se velmi povedla a jak diváci, tak i všechny tři kapely, si celý večer velice užívali.

Poslední štace celého turné ARAKAINu v doprovodu kapel Booters a The Agony se uskuteční 15. listopadu v kulturním středisku ZÁMEK Polná na východě Čech v kraji Vysočina, v okrese Jihlava, tak si to nenechtě ujít.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...