Dan Horyna s Benefitem roztančil legendární letní parket v Převýšově

V Převýšově na legendárním letním parketu se uskutečnila nefalšováná rocková zábava. Publikum bavil Dan Horyna a jeho srdeční záležitost skupina BENEFIT

Okolnosti tomu chtěly, že letošní léto prožijeme jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí, a to včetně velkých letních hudebních festivalů. Drtivá většina akcích, padla nebo byla přesunuta na rok 2021 ale na řadě letních parketů, amfiteátrů i na nově vybudovaných letních scénách to začalo žít.

Rockové zábavy pod širým nebem patří k létu stejně, jako třešně nebo koupání a na venkově byly jednou z hlavních společenských událostí, v dnešní době ale mnohé zanikly, jinde se ale drží do dnes, důkazem je legendární letní parket v Převýšově kde akce tohoto typu ještě nevymřely a kam jsem se vyrazil podívat.

Na parketu který vznikl ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století a na kterém se od jeho vzniku vystřídala řada rockových seskupení, v pátek 12. června, zahrála jedna z oblíbených, letním parketům vévodící, rocková kapela BENEFIT bez té by se v posledních čtyřiceti letech málokterá zábava obešla.

BENEFIT který v Převýšově poprvé zahrál 15. května v roce 1980, vtrhl na místní pódium krátce po půl deváté večer. V sestavě Milan Vipler,  Jirka Jech a rockový živel „Dan Horyna“ kteří nahradili Vláďu „Gumáčka“ Koudelku odešlého do hudebního důchodu, kytaristé Matěj Koudelka, Jakub „Bukaj“ Koudelka a Vašek „Merlin“ Kalaš rozjeli letní mejdan jak se patří.

Tradiční hity které zde zazněly není myslím třeba jmenovat, taneční parket žil ve víru tance a zpěvu který se rozléhal v širokém okolí, lidé se bavili do pozdních hodin a to je podstatné. Dan Horyna  pro kterého je Benefit srdeční záležitostí, od samého začátku řádil v Převýšově jako tornádo a rozdával energii na všechny světové strany což ti, kteří sem zavítali, pozitivně směrem k celé kapele která jasně ukázala že rocková muzika žije, s radostí vraceli.

Dan Horyna který je nejen rockový ďábel ale i člověk se srdcem na správném místě v nedávné době představil unikátní a otevřenou osobní zpověď v knižní podobě „Přežil jsem sám sebe“ a není pochyb o tom že by mohl sepsat i zajímavé čtení které s Benefitem zažil a se kterým odehraje letošní sezonu než ho nadobro opustí a začne se naplno věnovat své formaci MERLIN.

Ti co v Převýšově nabyli nemusí zoufat, kapela Benefit se letos fanouškům představí na celé řadě letních kultovních letních parketech. Ten kdo zavítá tak může těšit na průřez nejžádanějších songů z celé historie kapely. V plánu jsou například zastávky jako Konárovice, Libice nad Cidlinou, Křinec, Sendražice, Nové Heřminovy u Bruntálu, Živanice u Pardubic a řada dalších.

Zkrátka byl to vydařený a pohodový večer.

Více o kapele BENEFIT www.benefit-rock.com

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X