Dan Horyna oslavil v pražském klubu Vagon své 64 narozeniny

Pěvecká rocková legenda osmdesátých let, zpěvák kapel Vitacit a Merlin ale také existenciální terapeut, milovník kultovní kapely Led Zeppelin Dan Horyna, oslavil v pražském klubu Vagon své 64té narozeniny

Představovat blíže Dana Horynu a rozepisovat se o něm, je myslím naprosto zbytečné, kdo by neznal rockovou legendu osmdesátých let. O Danovi a jeho životě bylo již napsáno i řečeno mnoho ale zmínit se o oslavě jeho letošních narozenin je slušností ne-li přímo i povinností.

Kdo aspoň trochu zná Dana Horynu, tak ví že elánu a množství pozitivní energie kterou rozdává na koncertech s kapelami Vitacit a Merlin, má ve svém věku tolik, že by jsme mu jí mohli závidět. Jeho životní příběh, názory, postoje a charisma jsou pro mnoho lidí inspirativní a rozhodně budí respekt a úctu.

Pozitivní energii rozdával Dan také ve čtvrtek 10. června se v pražském klubu Vagon kde se uskutečnil koncert u příležitosti jeho 64 narozenin, na kterých zazpíval se svým Merlinem ale také s rockerem a parťákem Romanem „Beny“ Benešem v projektu Dan Horyna Best of 1979 – 2019.

Do Vagonu na Národní třídě který se jako mnoho jiných klubů vzpamatovává z téměř roční nucené covidové přestávky, se ve večerních hodinách začali scházet přátelé a fanoušci nejvěrnější z nejvěrnějších a nebylo jich málo, nejen aby mohli Danovi osobně pogratulovat ale také proto, aby si konečně zase po několika měsících mohli legendu na koncertu, poslechnout na živo.

Hudební oslava začala krátce po deváté hodině a jako první za asistence kytaristy BENYho kterého můžete pravidelně vidět a slyšet na letním pódiu restaurace Na soutoku v Poděbradech kde hraje hity od legend Olympic, Katapult, Argema, Keks, Benefit a dalších… , zazněly songy od Benefitu a toho nejlepší od Merlinu a Vitacitu. Po tomto odehraném setu přišla na řadu Danova srdcovka, jeho kapela MERLIN a skladby z desky „Transmise“.

Během večera nechyběli ani hosté mezi které patřil Luboš Rosenkranz (zpěvák skupiny KRANZ Jiří Schelinger Revival) který si s Merlinem vystřihl jeden z Schelingerovo songů, z Danových úst zazněla i vzpomínka na zesnulou herečku Libuši Šafránkovou a nespočet vřelých poděkování.

Zeppelin, jak je Dan přezdíván, oslavil v sobě blízkém prostředí klubu Vagon kde mimochodem také slavil svou šedesátku, skvělým narozeninovým koncertem a příjemně bavil přítomné až do pozdních nočních hodin.

Ještě jednou naše redakce přeje pevné zdraví ať to zpívá ještě dlouhá léta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...