Kytarista z kapely Roxor složil poctu lékařům písní „Borci Na Homolce“

Sedmnáctého června to bylo přesně pět let, co se lékařům z kardiocentra v pražské nemocnici Na Homolce podařilo přitáhnout zpět ke břehu onu pověstnou Cháronovu bárku, ve které už byl naloděn skvělý kytarista a nepostradatelný člen heavy metalové formace ROXOR, Michal „Mája“ Žáža

Poté co v Kolínské nemocnici usoudili že Michalův zdravotní stav je vážný, byl odeslán do pražské nemocnice Na Homolce kde mu byl sdělena diagnoza kterou by nikdo nechtěl slyšet ani v tom nejhorším snu.. „zánět v srdci“ , ten byl tak velký, že poškodil srdeční chlopeň a udělal díru do pravé srdeční komory.

Na léčení zánětu bylo pozdě a možnosti byly pouze dvě, buď zemřít nebo podstoupit velice riskantní operaci a doufat v přežití. Volba byla jasná, operace se povedla a díky skvělému lékařskému zákroku, ale i následné kvalitní péči si dnes Michal užívá radosti života a radost rozdává i mezi fanoušky se skupinou ROXOR bez kterého by si ho v ní málokdo dovedl představit.

Tím ale skvělý příběh nekončí, když Michal opouštěl nemocnici s titanovou náhradou aortální chlopně, rozhodl se věnovat celému lékařskému týmu jako poctu oslavnou píseň, ovšem z nedostatku času její realizaci stále odkládal. Až letos, se paradoxně díky korona-virovým omezením podařilo ve studiu Hollysound natočit song který nese příznačný název „BORCI NA HOMOLCE“.

O složení textu, byl původně požádán lídr kapely Roxor, Ondra Marek ten to ale odmítl s tím, že se necítí na to vyjádřit svými slovy Michalovi pocity a tak nakonec písničku složil sám Michal.

„Jsem rád, že jsem to odmítl, takhle bych to opravdu nikdy nenapsal a je slyšet, že to jde od Michalova srdce“, říká Ondra.

Zpěvu pro Michalovo „životní skladbu“ se zhostil Jakub Švec kterého můžete znát z RockOpery Praha a který dal svým hlasem skladbě patřičný náboj.

Michalovým přáním bylo dostat velmi vydařenou píseň ( posuďte sami) na veřejnost právě k výročnímu datu což se podařilo, a i když se opět díky korona-virovým omezením nepodařilo natočit klip dle jeho představ a byl poskládán pouze z autentických fotografií, tak i přesto dostatečně splnil svůj účel.

Přejeme ať jeho METALOVÉ srdce bije ještě hodně dlouho!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...