Slovenská populární kapela ELÁN zveřejnila klip, který zvedl vlnu kritiky

Slovenská populární kapela Elán zveřejnila klip, který na Slovensku zvedl vlnu kritiky. V klipu totiž míří zpěvák kapely Jožo Ráž pistolí na novináře.

Skupina Elán je na Slovensku, ale i Česku, velmi dobře známá. Hitovky této kapely zná hned několik generací. Většina lidí by pravděpodobně nečekala, že světlo světa spatří nějaká jejich nová písnička, a natož i klip ale stalo se.

Internet převálcovala jejich nová skladba s názvem Bulvární krysy. Text a video tohoto klipu, rozpoutalo vlnu kritiky na sociálních sítích i v široké veřejnosti. Vlnu odporu, vzbudil na Slovensku zejména konec videa.

Ve videu je Ráž pronásledovaný bulvárními novináři, a v jednu chvíli si pozve ostatní členy kapely a řekne jim, že je čas na „deratizaci“. V něm si členové skupiny najdou novináře, kteří o nich psali bulvární články a jedna z posledních scén je věnována pohledu na Jožo Ráže, který na novináře míří pistolí.

Poté do celé situace vstoupí Vašo Patejdl, který má v ruce stříkací pistolku a nastříká vodu novinářovi do obličeje. Na konci klipu se objeví nápis, že členové Elánu si váží seriózních novinářů a klip je namířen proti bulváru.

Nejpopulárnější rádia na Slovensku – Fun rádio, Rádio Expres, Rádio Slovensko a Rádio Evropa 2 odmítli tuto píseň v rádiích hrát.

Skladba s názvem Bulvární krysy je z nového alba Najvyšší čas. Na CD a na vinylu vyšlo v pátek 18. října. Na novou nahrávku čekali příznivci plných 5 let. Tolik času uplynulo od předchozího alba Živých nás nedostanú, jehož prodeje vynesly skupině Dvojplatinovou desku.

Vydání alba předcházel klip k písni Bulvárne krysy.

Tracklist:
1. Nechcem byť iný
2. Sekery a nože
3. Ľúbim ťa
4. Nádherne strapatá
5. Sypký dážď
6. Nedráždi Ráža bosou nohou
7. Najvyšší čas
8. Bulvárne krysy
9. Sto životov
10. Láska je keď nevieš klamať
11. Iba ty ma vieš
12. Skúsme to znovu
13. Hodina ticha

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X