Deathoví veteráni CANCER ohlásili nové album

Jedna z britských legend death metalu konce 80. a počátku 90. let, oznámila 30 let od svého vzniku vydání šestého alba, spojující poprvé od roku 1995 všechny tři původní členy – John Walker (kytara / vokály), Ian Buchanan (baskytara) a Carl Stokes (bicí). Pro vydání podepsali smlouvu s britským labelem Peaceville.

„Velmi nás těší, že jsme podepsali smlouvu s tak váženou značkou, jako je Peaceville. Jsme si jisti, že vědí co dělají a důvěřují jménu CANCER. Společně chceme vydat album, které oslaví naši 30letou existenci a old school death metalovou muziku, kterou jsme to odstartovali v roce 1988. Vstali jsme z mrtvých! CANCER FUCKING CANCER! „.

Zkraje 90tých let minulého století vládl metalovému světu death metal který se nesmazatelně zapisovala do dějin a také do srdcí mnoha miliónů fanoušků po celém světě. V této době (1987) se začínal psát i příběh anglické death – thrash metalové kapely CANCER.

Cancer vznikli v roce 1988 a během své kariéry vydali pět alb jako To the Gory End, Death Shall Rise nebo „The Sins of Mankind“ které patří mezi stěžejní pilíře kovu smrti. Kapela se dvakrát rozpadla a to v roce 1996 a 2006. Znovu se reformovala až v roce 2013 a od té doby CANCER znovu koncertují, ale mnohem střídměji než v 90tých letech.

Nové album je předběžně nazvané Shadow Gripped a bude obsahovat dvanáct písní old school death metalu. Shadow Gripped byl nahráván ve studiu Foel ve Walesu pod vedením Simon Efemey známý pro svou spolupráci s metalovými a hard rockovými skupinami, včetně Napalm Death , Paradise Lost , Obituary , Amorphis , Deceased a The Wildhearts Simon Efemy.

Kapela o nahrávání ve studiu řekla: „Nahrávání probíhalo opravdu dobře. Zachytili jsme surovou podstatu toho, co vlastně skupinu tvoří. Death metal, který vám uhryzne koule, které vyplivnete a začnete křičet že chcete znovu! „

Cancer za svou dlouhou existenci NIKDY nehráli v České republice, zlom nastal až letos kdy dali jedinečnou příležitost dotknout se DEATH METALové historie všem milovníkům smrtokovu a to na druhém ročníku SYMBOLIC OPEN AIR ve Třech Dvorech u Kolína. Ten, kdo se Symbolic Festu zúčastnit a vystoupení 7. července 2018 legendárních CANCER zažil na vlastní kůži určitě nelitoval.

Foto z festivalu  SYMBOLIC OPEN AIR 2018

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...