Dívka s perlami ve vlasech ALEŠE BRICHTY poprvé na 2LP!

Legendární výběrové album Aleše Brichty poprvé na vinylu jako 2LP v limitované edici

Aleš Brichta je na české rockové scéně jednoznačně pojem, a to zdaleka nejen coby ex-frontman Arakainu. Tím to naopak celé teprve začalo. Hned na startu své sólové kariéry v letech 1993 a 1994 se Brichta etabloval jako osobitý a originální zpěvák i autor, který na domácí hudební scéně chyběl.

Hity jako Barák na vodstřel nebo Jsem prý blázen jen dodnes platí za trvalky řady nejen rockových playlistů s přízviskem legendární. A stejným titulem se honosí i best of pojmenované po Brichtově zřejmě vůbec nejúspěšnější písni Dívka s perlami ve vlasech, které právě vychází v rozšířené verzi poprvé na 2LP v číslované limitce a novém remasteru SONO Doupě Records.

„Většinu z písní obsažených na Dívce s perlami ve vlasech považuji za dost zásadní z hlediska své kariéry. Barák jsem složil jako dvanáctiletý kluk, a když jsem si ho tehdy brnkal v pokoji, nenapadlo by mě, že ho po tolika letech ještě budu zpívat na pódiu a budou ho hrát v rádiích,“ komentuje Aleš Brichta svou veleúspěšnou bestofku, která čítá na dvě desítky pecek dle jeho vlastního výběru „podle vzpomínek, hranosti na koncertech a reakcí posluchačů“.

Kromě Brichtových sólovek Růže pro Algernon (1994), Ráno ve dveřích Armády spásy (1996) a Hledač pokladů (1998) je zde v úvodu zmíněnou peckou Jsem prý blázen jen zastoupen také „schelingerovský“ projekt Zemětřesení (1993) či „fotbalový“ Hattrick (2000), který připomíná skladba Nechte vlajky vlát.

Nechybí samozřejmě ani ohlédnutí za Arakain v podobě hitu Slečna Závist (Lady in Black) z alba Arakain – Legendy (1995) a několik songů, které vzbudily velký ohlas, přestože byly vytvořeny jen pro určitou příležitost jako třeba Perníkový requiem s Petrem Jandou či Malostranská Ivana Hlase.

Nově je pak aktuální 2LP reedice doplněna také o skladby American Bull ze stejnojmenného alba z roku 2001 a písňovými ohlednutími Jednou to pochopíš, resp. Noc kouzel za alby Anděl posledního soudu (2003) a Aleš Brichta, Pavla Kapitánová a hosté – Legendy 2 (2004).

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...