Doro Pesch prozradila, že obdržela nábojnici obsahující popel Lemmyho Kilmistera

Německá metalová královna Doro Pesch prozradila, že byla jednou z vyvolených, kteří dostali speciální nábojnici od zesnulého frontmana skupiny MOTÖRHEAD Iana „Lemmyho“ Kilmistera jako osobní dárek

Doro Pesch před dvěma týdny obdržela dopis s malou krabičkou ve které byla nábojnice s Lemmyho popelem. „Málem jsem omdlela, neměla jsem slov. Je to velmi dojemné. V dopise bylo uvedeno: „Měl tě moc rád“, a já si pomyslela: „Ó člověče. Cítím se tak dobře. Teď mám další motivaci konat dobro pro rockové fanoušky.  Tolik mi to dalo lásky a energie.“ uvedla Doro.

Nábojnice kterou Doro dostala není jediná, jejíž existence byla veřejně odhalena. Před dvěma měsíci ji obdržel také Lemmyho přítel Riki Rachtman který ji nazval „největším darem, jaký kdy v životě dostal“. V loňském roce byl nábojnicí poctěn i zpěvák skupiny UGLY KID JOE, Whitfield Crane.

Zpěvák a baskytarista britských Motörhead před svou smrtí požádal, aby byl jeho popel vložen do speciálních nábojnic a byl rozdán jeho nejbližším přátelům. Lemmy zemřel v prosinci 2015 ve věku 70 let krátce poté, co se dozvěděl, že mu byla diagnostikována rakovina. Během několika posledních let svého života se potýkal s několika zdravotními problémy, včetně srdečních potíží, které ho donutily omezit své slavné kuřácké návyky.

MOTÖRHEAD musel v roce 2015 zrušit řadu koncertů kvůli Lemmyho špatnému zdraví, i když se kapele pár týdnů před jeho smrtí podařilo dokončit jedno závěrečné evropské turné.

Na zakázku vyrobená urna obsahující Lemmyho popel je trvale vystavena v kolumbáriu na hřbitově Forest Lawn v Hollywoodu v Kalifornii.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...