Electric Callboy přivezli do pražské Lucerny úžasnou show

ELECTRIC CALLBOY kteří patří jednoznačně mezi nejžhavějších live kapely poslední doby, rozpoutali ve čtvrtek 16. března ve velkém sále pražské Lucerny nespoutanou show!

Tito lehce ulítlí hard-core Němci získali ve světě naprosto výjimečné postavení, pokud jde o moderní heavy zvuk a šílenost fanoušků. Po jejich úspěšném turné „Hypa Hypa tour 2022“ vyrazili na další – „Tekkno Tour 2023“, na kterém představují svoji albovou novinku „Tekkno“ a představit jí přivezli i do pražské Lucerny.

Electric Callboy si s sebou z Německa přivezli Future Palace, ti byli první vystupující kapelou. Často tady máte kapely, které mají základní show ale žádné sebevědomí. Tady to bylo o dost jiné. Future Palace si okamžitě podmanili publikum úžasným vokálem Marie Lessingové která docela rychle rozproudila dav. Rychle se tvořili pity, a když byl dav vyzván, aby zpíval spolu s ní, většina lidí skutečně zpívala. Další na řadě bylo rockové kvinteto z Cardiffu Holding Absence ale jakoby se do této sestavy moc nehodilo. Holding Absence měli spíše měkčí zvuk.

Nic se nevyrovná tomu, co se stalo, když nastal čas pro Electric Callboy kteří přijeli zapařit s údernými metalovými a elektronickými písněmi, starými i novými. Bylo velmi patrné, že mnoho fanoušků v publiku bylo extra napumpováno na novinky, z nichž všechny vydané singly se ten večer dostaly na setlist: Pump It, We Got The Moves, Spaceman.., které fanoušci následně zpívali nahlas a zřetelně!

Celý dav se šíleně rozproudil ihned poté co byla shozena opona a začali hrát Tekkno Train. Okamžitě se začaly tvořit moshpity, střílela konfetová děla a světla šílela, skvělé vizuální efekty na plátně. Po songu Best Day měli malou přestávku. Bubeník David-Karl Friedrich pobavil publikum malým intermezzem. Bubnoval na remix skladby Sandstorm – Darude. Po této mezihře se tempo ještě zvýšilo.

Na pódium se vrátili Electric Callboy v jiném oblečení a začali hrát nejočekávanější skladbu večera: Hypa Hypa. Dav šílel, zpíval spolu s nimi a rozjel mosh pity. Bylo vidět, že dav je z této písně opravdu nadšený. Poté se na pódium opět dostala Maria Lessing, zpěvačka Future Palace. Ta s nimi zazpívala píseň Fuckboi.

Celkově bych návštěvu představení Electric Callboy vřele doporučil. Kapela z Německa působila velmi klidným dojmem, být na pódiu se pro hudebníky stalo druhou přirozeností. Mají jednu z nejlépe udělaných show, které lze vidět. Plátno, světla, setlist a celkově design. Na show se příznivci kapely opravdu bavili.

Electric Callboy je stejně bláznivá a zábavná, jak se zdá z videoklipů k posledním singlům. Zvlášť když se extáze během nových písní zvedla na úplně novou úroveň. Také bychom doporučili sledovat Future Palace, protože lze očekávat, že se hodně rozrostou. Níže se můžete podívat na fotky, které jsme v Lucerně pořídili!

Tekkno Train
MC Thunder II (Dancing Like a Ninja)
Hate/Love
The Scene
Castrop X Spandau
Supernova
Arrow of Love
Mindreader
Best Day
Drum Solo
(sample from Darude -… more )
Hypa Hypa
Crystals
Fuckboi
(with Maria Lessing from Future Palace)
Hurrikan
Careless Whisper / Let It Go / When You Say Nothing at All / I Want It That Way
(acoustic medley with Nico… more )
Parasite
MC Thunder
Encore:
Pump It
Spaceman
Encore 2:
We Got the Moves
Vamos a la playa
(Loona song)

FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...