Mnichovické Rockování ovládli Lucie Bílá s Arakainem a skupina No Name

Po tříleté pauze se do Mnichovic u Prahy, v multižánrové podobě úspěšně vrátil festival MNICHOVICKÉ ROCKOVÁNÍ

V sobotu 21. srpna 2021 se v Mnichovicích u Prahy uskutečnil již čtrnáctý ročník festivalu Mnichovické Rockování. Festival na kterém v minulosti zahráli zvučná jména naší hudební scény se do areálu Halašák vrátil po tříleté pauze a na své přišli nejen příznivci rockové a metalové muziky. Multižánrový Open air, zahájila na hlavním pódiu, označeném jako ČEZ stage, se svou skupinou herečka a zpěvačka Bára Poláková která nastartovala kariéru megahity Nafrněná, Kráva a dalšími které byly také na seznamu jejího setu.

Po odchodu Báry, se na podiu přitvrdilo, návštěvníky přilákal nezaměnitelný hlas Petra Doldyho Dolénka, zpěváka skupiny Kreyson Memorial která převzala štafetu a zahrála nejen songy ze svého posledního alba Strážci plamenů. Parta ostřílených muzikantů která k podiu přilákala nejednoho fanouška, tak vnesla do začínající sobotní akce pořádný rockový náboj.

Kdo také rozhodně nezklamal, byla perfektně sehraná kapela Hudba Praha Band která pokračuje v hraní písní Hudby Praha a Jasné Páky po rozpadu kapely Hudba Praha v roce 2015. Sympatický band bratří Zatloukalů, zakládajících členů jmenovaných skupin, zahrála nesmrtelné hity jako Špinavý záda, Zákon o zachování energie, Pal vocuď, Cizej chlap, Holka Tonka, To tak, Marihuana, Máma táta, Můry, Lunapark, na které už pařili ti dříve narození ale i nové písničky z chystaného nového alba.

Se svým bandem, festival příjemně okořenil vynikající zpěvák, držitel pěti stříbrných Českých slavíků, interpret řady velkých hitů a úspěšná muzikálová hvězda rocker Petr Kolář. Rocková legenda v doprovodu zkušených muzikantů dodala celému festivalu patřičný drive a společně na Rockování vytvořili povedenou společenskou událost. Petr Kolář nám také krátce před svým vystoupením ochotně poskytl krátký rozhovor který v brzké době zveřejníme.

Ani na čtrnáctém ročníku nechyběla zahraniční kapela, tentokrát to ale nebyl zástupce polské hudební scény jako v předchozích ročnících, do Mnichovic přijela slovenská skupina NO NAME které zde odehrála naprosto skvělý koncert. Igor Timko, frontman skupiny, se mezi písněmi vyloženě vykecával, aniž by nudil, publikum bavil nejen historkami, ale i v písních lidi hecoval ke zpěvu a tleskání. Igor předvedl že je stále hravý zpěvák, který nedá sobě ani publiku vydechnout. No Name pořád ještě hrají jako o život.

Hedlinerem Mnichovického Rockování který festival zakončil, byla legendární skupina Arakain společně se zlatou slavicí Lucií Bílou. Spojení metalové muziky, hlasů Lucie Bílé a Honzy Toužimského jsou vždy zárukou nezapomenutelného hudebního zážitku a jinak tomu nebylo ani v Mnichovicích což ostatně dali návštěvníci festivalu značně najevo. Vystoupení Luci Bílé s Arakainem by si rozhodně nikdo neměl nechat ujít, legendární hity jako Metalománie, Tygřice, Ďábelská hra nebo Zimní královna jsou a vždy budou hudební lahůdkou .

Festival již tradičně nabídl druhou menší stage která patřila finalistům největší tuzemské soutěže v živém hraní, „Skutečné liga“ kterou zaštiťuje Středočeský kraj a je projektem producenta festivalu Lukáš Fouska. Skutečná liga jejíž 16. ročník právě běží má  za cíl každoročně podpořit začínající hudební skupiny, nalézt nové talenty, dát jim možnost získat zkušenosti v živém hraní a zájem široké veřejnosti. Za Skutečnou ligu letos na festivalu vystoupily kapely Vivian, Pan Sysel a další, Bikini, Martin Jáchym & The Common Sense a Madam Royal. Všechny jmenované formace odvedly skvělý výkon a byly důkazem toho, že česká hudební scéna má silnou nastupující generaci muzikantů.

Open air Mnichovické Rockování nejen bavil ale také pomáhal a to prostřednictvím nadačního fondu Šťastná hvězda s nímž festival spolupracuje, zde mohli návštěvníci ve stánku nadačního fondu zakoupením triček pomoci dětským pacientům, jejich rodinám a zdravotně handicapovaným mladistvým.

O návštěvníky bylo dobře postaráno, festival nabídl pestré a chutné občerstvení, parkování a stanování zdarma, nezapomnělo se ani na děti formou skákacího hradu. Skvěle bylo postaráno i o vystupující na které v backstagi čekalo též bohaté cateringové občerstvení.

Dá se říci, že festival který už má v Mnichovicích tradici, se po tříleté odmlce podařilo nastartovat a věříme, že příští patnáctý ročník bude ještě pestřejší a do areálu Halašák ve Sportovní ulici si najdou cestu jak skalní tak i noví návštěvníci.

FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X