Festival ROCK CASTLE 2024 okoření glam metalová legenda DOKKEN

Mezinárodníh rock-metalový festival ROCK CASTLE v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ zažije v půli srpna příštího roku velkou, světovou rockovou událost!

Jedna z nejslavnějších amerických „hair/glam metalových“ kapel 80.let, DOKKEN která existuje v té či oné podobě od roku 1978, což je 45 let od založení a nejstálejším členem kapely kromě samotného Dona je Jon Levin, který je tu už přes 20 let a je to sakra dobrý kytarista, se loučí s aktivní hudební kariérou a vám, všem fanouškům festivalu ROCK CASTLE přijedou zahrát live ještě jednou, naposledy!

DOKKEN mají na kontě neuvěřitelných 10 milionů prodaných alb a platinovými deskami by vydláždili chodník! Jejich příběh se začal psát už v roce 1976 kdy se Don Dokken připojil ke Gregu Peckovi a Stevenu R. Barrymu a založili kapelu. První, debutové album jim vyšlo v roce 1983 a hned to druhé, z roku 1984 „Tooth and Nail“ je vystřelilo na vrcholek celosvětových hitparád a stalo se platinovým. Úspěch střídal úspěch a z jejich hudební dílny vzešlo mnoho mega úspěšných desek a nespočet světových rockových hitů.

Na začátku letošního roku vydali DOKKEN balíček alb s názvem „The Elektra Albums 1983-1987“, který obsahuje jejich první čtyři studiová alba, alba ze svého tvůrčího vrcholu. Na albech se objevila klasická sestava: Don Dokken (zpěv), George Lynch (kytara), Jeff Pilson (baskytara) a „Wild“ Mick Brown (bicí); všechny byly remasterovány Andym Pearcem (Black SabbathMotörhead).

Na konci tohoto října pak kapela vydala, dvanácté studiové album „Heaven Comes Down“. Mixováno Kevinem Shirleym (Aerosmith, Iron Maiden) a produkováno Billem Palmerem, Heaven Comes Down je prvním studiovým albem Dokken od alba „Broken Bones“ z roku 2012. Videoklip k pilotnímu singlu „Fugitive“ můžete vidět níže.

Současnou sestavu Dokken tvoří baskytarista Chris McCarvill, kytarista Jon Levin, bubeník BJ Zampa a zakladatel zpěvák Don Dokken.

DOKKEN tak doplňují již oznámené kapely  AMON AMARTH, KREATOR, EPICA, PRIMAL FEAR, KORPIKLAANI, FREEDOM CALL, AXEL RUDI PELL, BLOODBOUND, ALL FOR METAL  , CREMATORY, ELVENKING, HEIDEVOLK, MUSHROOMHEAD, TEMPERANCE a ANKOR.

Legendární DOKKEN s novou deskou, na svém posledním turné, v srpnu 2024 na festivalu ROCK CASTLE 2024 který se uskuteční ve dnech 15. – 17.8.2024 v zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ

Festivalové vstupenky, za super cenu, platnou do konce listopadu, campy a parkování můžete objednávat na: https://www.rockcastle.cz/cs/Rock-Castle-vstupenky

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...