Friends Fest 2020 okoření rocková dračice TANJA a legendární CITRON!

Přes všechna úskalí, která přinesla koronavirová krize, se v Pardubicích 15. srpna 2020 uskuteční 5. ročník festivalu FRIENDS FEST!

Program který museli pořadatelé přizpůsobit, bude bohatý, pestrý a zábavný. K vidění budou fantastická auta a jejich show, krásné motorky a řada hudebních vystoupení, ukázky amerických sportů, soutěže a dětský den se spoustou zábavných atrakcí.

Značka Ford Motor Company, která je často nazývaná pouze zkratkou „Ford“ je nedílnou součástí Friends Festu. Během dvou přehlídek zde spatříte historické modely i současnou produktovou řadu. Bude vám představen jak legendární Ford Mustang a jeho vývoj v čase tak i ostatní modely, které znáte ze starých amerických filmů.

Vůz, který na festivalu představí AUTO IN Performance, je jediný vůz v Evropě jehož sběratelská hodnota je těžko vyčíslitelná. Edice Steve McQueen je přímo svázána s rodinou legendárního herce a za jejím vznikem stojí jeho syn Chad McQueen. Každý majitel vozu, (a bude jich celkem 300), se stane součástí rodiny McQueen. Speciální úpravy nesou rukopis legendárního herce a jsou pro evropské zákazníky prováděny ve specializovaných dílnách.

Friends Fest je připravený i pro milovníky a fanoušky motorek. Postupně se vám zde předvedou americké motocykly velké trojky: Harley-Davidson, Indian a Victory.

Pokud máte rádi americké zbraně a válečnou techniku, bude to něco pro vás. Festival navštíví americká jednotka přezdívaná “Dragouni”. Vojáci vám rádi od prezentují (v angličtině) své vybavení, řeknou vám něco o jejich denní rutině nebo třeba i o tom, co členové nejsilnější armády světa snídají.

Na hlavní festivalové ulici bude mnoho stánků s jídlem a pitím, kde bude možnost ochutnat něco z tradiční americké gastronomie. Také se můžete zúčastnit soutěže v pojídání chilli. Tato „dochucovadla“ se nepoužívají tolik v gastronomii jako spíše pro výrobu slzných granátů. Slzy a pot tedy tečou proudem. Možná právě proto je vždy během soutěže pojídání chilli pod pódiem nejvíce diváků.

Friends Fest si budete moci prohlédnout i z ptačí perspektivy. Proleťte se vrtulníky americké výroby Enstorm nebo Robinson a odneste si z festivalu celoživotní zážitek. Vrtulníky jsou pro 3 osoby (resp. osoby 3 + pilot). Cena pronájmu za celý vrtulník je 2 100 Kč, tedy 700 Kč za osobu při plném obsazení.

Každý festival má svou „uniformu“. Uniformou Friends Fest 2020 jsou kožené a džínové bundy rockabilly jako z Pomády proto vás čekají módní přehlídky ve stylu Rockabilly – Rock´n´roll – Hot rod – Chopper – Kustom – Clothing.

Zahraje zde poprockova pardubická kapela kapela eNDee a vyvrcholením programu bude hudební vystoupení rockové dračice TANJI a legendární skupiny CITRON.

Přijďte si dát Hot Dog, poslechnout si Elvise, mrknout na rodeo a ve volné chvíli si projít jednu z největších přehlídek amerických automobilů u nás. Když Vás bude něco zajímat, můžete “pokecat” s majiteli anebo si tam prostě udělat jen pár hezkých fotek na sociální sítě. 15. srpna na pardubickém dostihovém závodišti! Aktuální program a festivalové podmínky najdete na www.friendsfest.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...