Démon z KISS Gene Simmons slaví 70. narozeniny

Senzačních sedmdesát! Gene Simmons, frontman legendární rockové kapely KISS – který v současné době vystupuje se svou kapelou na svém posledním koncertním turné „End of the Road“ – dnes slaví své 70. narozeniny.

Gene se řadí mezi nejznámější baskytaristy rockové hudby, na koncertech vystupuje pod maskou démona. Na živých vystoupeních je známý pliváním umělé krve, chrlením ohně nebo ukazováním jeho extrémně dlouhého jazyka.

Gene Simmons (rodným jménem Chaim Witz, se narodil 25. srpna 1949 ve městě Haifa na severu Izraele do rodiny maďarských Židů, kteří přežili holokaust. V roce 1957 se přesunul se svou matkou do New Yorku. Poté své jméno změnil na Gene Klein (Klein je jméno po matce) a na konci 60. let ho změnil na Gene Simmons.

Jeho první skupinou byla Lynx, která se později přejmenovala na The Missing Links, tuto skupinu pak rozpustil a založil skupinu Long Island Sounds. Poté působil ve skupině Bullfrog Beer. Ani jedna z kapel ho ale neuspokojovala a nesplňovala jeho představu o muzikantech, kteří budou jiní a prorazí.

Na začátku 70. let se Stanleyem Eisenem (dnes známý jako Paul Stanley) založili skupinu Wicked Lester, která nahrála jedno album, které však nebylo vydáno. Nespokojeni se zvukem kapely hledali jiné muzikanty a nakonec vzali bubeníka potomka italských imigrantů Petera Criscoulu a kytaristu Paula Frehleyeho (dnes známí jako Peter Criss a Ace Frehley), čímž položili základ Kiss.

Když KISS začali hrát hudbu, kterou všichni její členové považovali za revoluční, vymyslel Gene Simmons, že by se měli odlišovat i vzhledem. Jako celoživotní komiksový nadšenec navrhl, aby i jednotliví členové kapely na pódiu vystupovali jako komiksoví hrdinové s maskami a kostýmy. Tak se zrodily charaktery, které KISS proslavily.

Gene, vše nejlepší!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X