Hentai Corporation, byli během svého vystoupení odvedeni z pódia

Na Rockfestu v Dačicích bylo letos nezvykle živo. O rozruch se tu postarala kapela Hentai Corporation, která byla ještě během svého vystoupení odvedena z pódia. Důvodem měly být urážky kontroverzního frontmana kapely.

Divoký průběh mělo sobotní vystoupení kapely Hentai Corporation na festivalu v Dačicích. Kapela byla při svém koncertu tradičně velmi osobitá a živelná. Zpěvák Radek Škarohlíd jako vždy nešel daleko pro ostrá slova a kritiku jiných kapel, lidí, společenských témat, extrémní pravice a podobně, jak bývá u této kapely zvykem.

V Dačicích to bylo jinak. Fanoušci pod pódiem projevili nesouhlas s vystoupením kapely pískotem a pokřiky, na což jim po svém odpověděl Radek Škarohlíd, následovaly letící kelímky s pivem a údajně i rána pěstí pro zpěváka. V tu chvíli se na pódium vydala festivalová ochranka. Vystoupení kapely ukončila a hudebníky vyprovodila z areálu.

Podle organizátorů během vystoupení kapely Hentai Corporation došlo k velkým slovním urážkám a nepřístojnostem ze strany zpěváka kapely, a z toho důvodu bylo vystoupení předčasně ukončeno.

Frontman Radek Škarohlíd má ale na celou událost jiný názor. Podle jeho slov všechno začalo už po příjezdu na místo, odkud kapela směřovala z festivalu Benátská! V Dačicích byl prý mizerný zvuk i přes to, že si přivezli vlastního zvukaře.

„Už při druhé skladbě na mě nějací lidé začali pořvávat, že jsem teplouš a že mě podříznou. Nechal jsem to být a potom jsem řekl, že za chvíli přijde Lucka Bílá, ať se s ní nefotí, protože zemřou. Pochopili to jako vtip, to bylo v pohodě, ale urážky od některých diváků na mou adresu neustávaly. Takže jsem se ohradil, čímž jsem jim nahrál, a vlastně jsme se pak s některými jenom uráželi,“ popsal incident ze svého pohledu Škarohlíd.

„Naši fanoušci, kterých tam bylo asi dvě stě, se smáli, protože způsob mého vystupování znají. Potom jsem šel dopředu a nějaký týpek mi ji napálil. No a místo toho, aby ochranka odvedla jeho, tak mě v tom nechala, a nakonec odtáhla celou naši kapelu z pódia do zákulisí,“ zakončuje.

Zda bylo předčasné ukončení koncertu přiměřené, těžko říci, pokud ale zabránilo dalším konfliktům, které velmi pravděpodobně mohly nastat, bylo to v tu chvíli rozhodnutí správné.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...