Dámská hudební metalová legenda „LORETTA“ válcuje pódia

Comeback snů již druhým rokem prožívá nejznámější česká dámská rock-metalová kapela Loretta. Hudební legenda 90. let válcuje pódia stejně jako za starých časů, snad ještě s vybroušenější muzikou a vyzrálejšími texty. Koncert od koncertu sklízí úspěch po celé republice, oživuje dávno zašlé vášně a probouzí nové emoce.

Myšlenka návratu trvala čtvrt století a musela doslova uzrát. Vznikla shodou náhod díky narozeninám bubenice Moniky Pellové, kdy se zrodil nápad oslavit tyto narozeniny jediným koncertem. Z plánovaných tří písniček bylo najednou osm a naoslavě se odehrál takový minikoncert.

„Měly jsme pocit, že to tím skončí. Zahrajeme koncert pro radost a hotovo“, vzpomíná frontmanka kapely Daria Hrubá.

Loretta, tímto narozeninovým koncertem vstala z popela a začala žít svým vlastním životem. Strhl se překvapivě veliký zájem a každý chtěl dámskou kapelu na své akci. S novou posilou na postu basistky Janou Staňkovou (MARILYN MANSON REVIVAL, GUANO A PES) která nahradila původní Martinu Ponocnou Couture žijící v Kanadě, se začala odehrávat nová éra LORETTY.

Dnes dva roky od návratu, objela Loretta několikrát republiku. O hraní nemá čtveřice hudebnic pod přílivem pozornosti fanoušků nouzi. Múza vidí hlavní důvod v tom, že Loretta nezůstala v 90-tkách, přichází s hudebním stylem navazujícím na minulé období a zároveň s novými nápady.

“Když jsme začaly hrát, řekly jsme si, že budeme dělat i nový písničky, nebo to balíme. Na koncerty jsme nemohly jenom s věcmi, co přežily zub času. Potřebovaly jsme nový repertoár,” vysvětluje sólová kytaristka kapely Pavla “Múza” Horňáková.“

Po koncertech staronové Loretty lze konstatovat, že na bigbeat není člověk nikdy starej! Natož ženský!

Dámská kapela Loretta vznikla v roce 1989 a už roku 1990 se její skladba Zlost objevila na metalovém sampleru „Detonation“. V roce 1991 vydala LP, jehož téměř všechny písně se objevily v klipech na obrazovce ČT.

Popularitě Loretty určitě napomohlo i společné turné se špičkami metalové a rockové scény – s Arakainem, Törrem, Novou Růží či Kabátem. Její melodický metal byl vždy příjemným oživením metalové scény a není divu, že comeback Loretty v létě 2015 po více než 20 letech vzbudil mezi příznivci tvrdší muziky velký ohlas. Zajímavostí je, že Loretta hraje dnes téměř ve stejném složení jako v dobách své největší slávy.

V letošním roce se fanouškům nabízí celá řada příležitostí, vidět Lorettu naživo. O prázdninách se objeví s dalšími muzikantskými legendami na bigbeatovém festivalu v Dolních Loučkách u Tišnova, na Rockových Třtěnicích nebo Litovelském Otvíráku.

Podzim kapela stráví ve společnosti Jany Uriel Kratochvílové a nezapomene ani na Prahu. Skalní fanoušci se ale i přesto budou asi nejvíc těšit na velký Vánoční koncert v Brně. Loretta na něm totiž pokřtí svou druhou desku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...