Kapely CITRON, METALINDA a LORETTA zahájily turné „Síla návratů“

První březnový večer se v pražském MeetFactory nesl ve znamení legend. Své dlouho očekávané jarní turné „Síla Návratů“ zde zahájily kapely CITRON, METALINDA a LORETTA

Dlouho očekávané jarní turné „Síla Návratů“ československých legend CITRON, slovenské legendy METALINDA a dámské rockové kapely LORETTA v pátek, ve večerních hodinách odstartovalo ve zcela vyprodaném pražském MeetFactory svoji koncertní šňůru, čítající 10 koncertů po celé České republice!

Celý večer otevírala svou podpisovkou slovenská Metalinda, která brázdí podia více než 40 let. Mezitím se na své vystoupení připravovala další legenda československého bigbítu, skupina Loretta. Rockové dámy se následně své úlohy zahajovače, zhostily na jedničku a se vší vervou do publika naládovaly výběr toho nejlepšího a dokonale nažhavily a připravily publikum na zbytek večera.

Po jejich skvěle odehraném setu, přišla na řadu autogramiáda Citronu, která byla taktéž ve velkém zájmu a obležení fanoušků. Ochota se s nimi společně vyfotit a úsměvy na všechny strany naznačovaly, že je ostravská heavy metalová legenda v dobrém rozmaru a na své vystoupení natěšená. Než k němu ale došlo patřilo koncertní podium skupině Metalinda.

Hity „Zalubená žaba“, „Láska zvíťazí“ nebo „ Ján Amos Džínový“, navodily krásnou nostalgickou atmosféru pro všechny kteří v pátek do MF dorazily. A jak už u Mentalindy bývá zvykem, na závěr nechyběla jak Slovenská tak i Česká hymna které jejich vystoupení umocnily. Pak už zbytek večera patřil v hodinu a půl dlouhém setu skupině Citron v čele s Láďou Křížkem.

Citron do svého setu až na pár novějších, zařadila skladby z alb „Plni energie“(1986) a „Radegast“(1987). Tento výběr skladeb stejně jako název turné, není náhodný, protože do kapely se zatím na nadcházející koncerty vrátili členové nejslavnější sestavy Citronu, kytarista Jaroslav Bartoň a Václav Vlasák, kteří jsou jedinými žijícími pamětníky zmiňovaného alba Plni energie.

Samozřejmě jako host nechyběla další pamětnice osmdesátých let, zpěvačka Tanja, která zde vystřihla své songy „Nad hlavou létá rockenrol“ „Stín“ a „Pár přání“. Pak už podium, patřilo Václavovi Vlasákovi a Jaroslavu Bartoňovi kteří odehráli skladby „Radegast“, „Setkání s Radochem“, „Už couvám“, „Valašský rok“, „Rock, Rock, Rock“ které byly zároveň krásnou vzpomínkou na před třemi lety zesnulého Radima Pařízka a Stanislava Hranického, jenž zemřel v roce 2013.

Set pokračoval v současné sestavě Citronu skladbami „Píseň ztracených, „V řetězech spoutaní“  a „Zahradní slavnost“ které signalizovaly, že večer se chýlí ke konci a přídavky „Schoulená“ a „Ocelové město“ první, skvěle vydařenou zastávku právě se rozjíždějícího se turné, definitivně zakončily.

Až na pár technických problému nelze pátečnímu večeru nic vytknou, ve zcela vyprodaném klubu panovala skvělá atmosféra, pohoda a nadšení. Všechny tři kapely ze sebe vydaly maximum a především ti dříve narození, fanoušci si koncert náležitě užívali.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...