Již po osmnácté se utkají mladé kapely ve finále Skutečné ligy

18. ročník klání mladých či dosud neobjevených kapel Středočeská Skutečná liga vyvrcholí 19. listopadu finálovým koncertem. Odehraje se v kladenském Domě kultury na náměstí Sítná a je zdarma otevřený široké veřejnosti.

Hudebníci ze sedmi kapel se utkají o ceny poroty, resp. Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Během finálového koncertu si převezme ocenění i nejoblíbenější kapela veřejnosti.

„Přijďte se pobavit, podpořit hudebníky, vytvořit atmosféru. Vezměte přátele a oslavme muziku,“ pozval milovníky muziky všeho věku zakladatel soutěže Lukáš Fousek z agentury N.S.E.F… Živá vystoupení mladých hudebníků s autorskou tvorbou zároveň před porotou i diváky jsou pilířem soutěže. Všechna soutěžní kola projektu podporujícího růst a motivaci kapel se odehrávají jako otevřené koncerty přístupné bezplatně široké veřejnosti.

Finálový koncert Středočeské Skutečné ligy 2023 začíná 19. listopadu už ve 12:00, veřejnost ale může přijít kdykoliv během odpoledne a večera. Slavnostní vyhlášení vítězů se pak uskuteční kolem 19. hodiny. O ceny poroty, se utká pět „dospěláckých“ kapel – Je na malinách, Rasmane, Sorta, Fret a In-Out. Do finále také rovnou postoupily dvě juniorské kapely.

Při hodnocení Kapely roku Středočeského kraje je podstatný celkový dojem. Důležité jsou ale i výkony jednotlivých hudebníků, kteří mohou rovněž posbírat ocenění, i když se jejich kapela do samotného finále nedostane.

Na zpěváka roku jsou tak nominováni Jakub Kepler (Sorta), Míra Šimák (Je na malinách) a Michal Štengl (Fret), na zpěvačku roku Zdeňka Posejpalová (Rasmane), Eva Prada (Furie) a Tereza Vošická (Mosquitoes at 5PM). Cenu za image a projev roku mají šanci obdržet kapely Nazgul, Fret či Rocksana. Nominaci na nej kytaristu 2023 získali Luděk Sýkora (Fret), Josef Šindelář (Rasmane) a Michal Nosek (Doggy Bag).

Basákem roku 2023 se mohou stát Roman Duda (In-Out), Petr Kareš (Rocksana) či Lukáš Náhlík (Ines) a nominováni na Bubeníka roku Středočeského kraje 2023 byli Josef Kovařík (Nadlimity), David Bezděka (In-Out) a Lukáš Fous (Ines).

Rozlosované pořadí při finálový koncert 19. 11. 2023 v Kladně
Recidiva 12:00 12:35
Music Family 12:55 13:30
Je na malinách 13:50 14:25
Rasmane 14:45 15:20
Sorta 15:40 16:15
FRET 16:35 17:10

Co získají kapely už samotnou účastí v soutěži?
– ­příležitost vystoupit naživo před publikem,
– cenné zkušenosti, a především zpětnou vazbu od odborníků v oboru,
– trvalé agenturní zázemí,
– účastníci soutěže se budou objevovat v rámci hudebních programů akcí pořádaných městy ve
Středočeském kraji i krajem samotným,
– každoročně rovněž finalisté vystupují na pódiích po celé České republice a na Slovensku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...