Joakima Brodéna ze SABATON vyloučili z Českého slavíka

Zpěvák švédské kapely SABATON, Joakim Brodén, který se v loňském roce překvapivém umístil na pátém místě kdysi důležité hudební soutěže Český slavík, byl nominován i tento rok a při vysoké mobilizaci tuzemských metalistů měl šanci na dobré umístění kdyby však nebyl ze soutěže nečekaně a narychlo vyřazen.

Loňské páté místo Joakima Brodéna, na které ho poslala silná fanouškovská základna SABATON kterým porazil například Richarda Krajča, Daniela Landu či Aleše Brichtu, bylo velkým překvapením pro mainstreamový a bulvární tisk proto si mnoho lidí letos přálo, aby se Joakim, který drží české občanství a šíří jméno Karla Janouška a hrdinství Československa za okupace po celém světě, dostal ještě výše.

Mainstreamová nehudební média několikrát jeho jméno zkomolila či udělala ze SABATON Němce. Snad každý metalista ví, že Joakimova matka je Češka a Joakim sám zná důležitá česká slovíčka, která hojně pronáší na českých koncertech. Letošní vyprodaný koncert na turné k nové desce „Last Stand“ v Praze byl navíc nejvíce navštíveným jednotlivým koncertem v historii SABATON.

Agentura Pragokoncert na dotaz proč se tak stalo uvedla, že došlo k pozměnění pravidel. „Již nestačí, aby umělec byl občanem České republiky, ale musí působit na české scéně jako mateřské. Jméno Joakima Brodéna zůstalo v nápovědě hlasovacího formuláře nedopatřením,“ podává zprávu Pragokoncert.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...