Sabaton vydali klip ke coververzi skladby 1916 od Motörhead

Švédská powermetalová kapela Sabaton zveřejnila videoklip ke své coververzi známé skladby 1916 od skupiny Motörhead

Píseň se nachází na nejnovějším EP skupiny Stories From The Western Front, které je součástí jejich EP trilogie Echoes Of The Great War.

Videoklip k písni 1916 se natáčel v Birminghamu a ve slavném muzeu Black Country Living Museum. Ve videu je k vidění množství historických postav z pověstí Sabatonu.

V klipu se také objevuje headbangující metalová armáda z Birminghamu, která s bojovou výstrojí a zbraněmi pochoduje ulicemi. K armádě Sabaton se připojuje skupina komparzistů oblečených jako vojáci z různých období, včetně první a druhé světové války, ale i středověcí rytíři a římští legionáři. Kromě historických postav se ve videoklipu objevují také žijící členové skupiny Motörhead Mikkey Dee a Phil Campbell.

Videoklip je důstojnou poctou lásce Sabaton i Motörhead ke všemu vojenskému a historickému. Sabaton byli vždy známí svou fascinací vojenskou historií, mnoho jejich písní se zaměřuje na bitvy, hrdiny a vítězství v průběhu věků. Motörhead jsou zase často spojováni se svou těžkou, rychlou hudbou a láskou ke všemu, co se týká rock and rollu.

Coververze skladby 1916 od skupiny Sabaton je silným ztvárněním originálu, které se vyznačuje charakteristickým zvukem a energií kapely. Samotná píseň je poctou vojákům, kteří bojovali a zemřeli v první světové válce, a její text vzdává hold statečnosti a obětavosti těch, kteří sloužili.

Celkově je videoklip ke coververzi skladby 1916 od skupiny Sabaton působivou a vzrušující poctou lásce kapely i Motörhead k historii a heavy metalu. Díky působivému vizuálnímu zpracování, energickým výkonům a silnému poselství se jistě stane hitem pro fanoušky obou kapel a pro každého, kdo ocení skvělou hudbu a trochu historického vkusu.

SABATON pokračují ve svém odloženém „The Tour To End All Tours“ po Evropě. Většina štací, které se jim podařilo odehrát v loňském roce byla beznadějně vyprodána, vč. největší haly u nás, pražské O2 areny! SABATON však na letošní jaro přichystali zbrusu novou show a s tou se k nám ještě jednou vrátí! Tentokrát dojedou SABATON do OSTRAVY, OSTRAVAR ARÉNY, a to 10. května 2023!

Vstupenky na 10.05.2023 | Sabaton | Ostrava | PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...