Legendární Sian Evans s Kosheen se vrací do Prahy

Živá hudební formace, která formovala tvář světové hudební scény na začátku milénia, bristolští Kosheen v čele se Sian Evans, se vrací na pódia.

Absolvují na konci února příštího roku turné po Česku, během kterého se
živě představí 25. února 2020 i v pražském Lucerna Music Baru a postupně
pak v Brně, Ostravě a v Pardubicích v nové rozšířené koncertní sestavě,
která slibuje výraznější pódiovou show.

Koncertní šňůra naváže na poslední koncert v roce 2015, kdy Kosheen předvedli zdařilý experiment s Bohemian Symphony Orchestra Prague. V předjaří roku 2020 se vrací ve své nejvlastnější podobě: Uslyšíme nadupanou koncertní kapelu, které vévodí nezaměnitelný a uhrančivý hlas zpěvačky Sian Evans.

Kapela, která zaujala atraktivním mixem trip-hopu, breakbeatu, alternativního rocku a drum’n’bassu, si hned od začátku vybudovala velkou fanouškovskou základnu v českých zemích a ráda se k nám vrací. Písně jako Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder, opět rozvibrují a roztančí Prahu a další velká města.

Turné Sian Evans a Kosheen proběhně v těchto termínech a městech:

ÚT 25.2.2020 PRAHA / LUCERNA MUSIC BAR
ST 26.2.2020 BRNO / BOBY CENTRUM
ČT 27.2.2020 OSTRAVA / BONVER ARENA
PÁ 28.2.2020 PARDUBICE / PVV IDEON 

V roce 1999 se v anglickém Bristolu setkali producenti a skladatelé Markee Ledge a Darren Decoder s původně velšskou zpěvačkou Sian Evansovou. Jméno Kosheen dali své nově vzniklé kapele podle severoamerického apačského bojovníka jménem Cochise, aby později v Japonsku zjistili, že v sobě sdružuje i japonské výrazy pro “starý” (ko) a nový (shin).

Debutové album Resist znamenalo výrazný průlom do britské taneční scény a originální směsí trip-hopu, breakbeatu, alternativního popu, drum’n’bassu i techna obohatili tvář evropské nejen taneční scény na začátku 21. století. Tracky Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder z jejich
debutu či All In My Head z druhého alba Kokopelli, vydaného v roce 2003 se staly součástí britské i světové hudební historie.

Skupina si získala srdce českých fanoušků již od začátku své kariéry, byli mimo jiné headlinery druhého ročníku Colours of Ostrava a vystoupili i na Sázavafestu.

Vstupenky: www.ticketlive.cz

ZDROJ FOTO: Björn Comhaire
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X