Ve věku 80 let zemřela legenda české hudební scény KAREL GOTT

V úterý krátce před půlnocí zemřel několikanásobný zlatý slavík a legenda české hudební scény Karel Gott. Světově proslulému zpěvákovi bylo 80 let.

Rodina byla s Gottem do poslední chvíle

Karel Gott zemřel ve spánku před půlnocí 1. října 2019. Ve svých posledních chvílích byl obklopen milující rodinou, která byla u jeho lůžka. Po Mistrovi truchlí manželka Ivana, dcery Dominika, Lucie, Charlotte Ella a Nelly Soffie a bez nadsázky smutní i celý český národ.

Karel Gott  se narodil 14. července 1939 v Plzni, byl český šlágrový zpěvák, herec a malíř. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění.

V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně.

Kromě Slavíků obdržel více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci.

Karel Gott jako jeden z mála českých umělců prorazil i v zahraničí. Zvláště v Německu se těší velké popularitě, a proto celou řadu písní nazpíval v němčině. Hitem číslo jedna je už dlouhá desetiletí Die Biene Maja (Včelka Mája). Znají ho ale i za velkou louží, v šedesátých letech totiž sedm měsíců vystupoval v Las Vegas.

Neznámý ale nebyl ani na východě. Nejprodávanějším zahraničním albem Karla Gotta se stala LP deska Karel Gott nazpívaná v ruštině, které se od roku 1977 prodalo neuvěřitelných 4,5 milionů kusů.

NECHŤ ODPOČÍVÁ V POKOJI!

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X