Legendární ABRAXAS chystá videoklip a připravuje nové album

Rozsáhlé turné, nový videoklip a příští rok nové album nato vše se mohou těšit fanoušci legendární skupiny Abraxas

Kdo by neznal skladby „Každý den je to jinak“, „Země se točí dokola“, „Box“ či Nekonečný boogie“, které na začátku osmdesátých let výrazně oslovily hudební fanoušky, ano, řeč je o legendární kapele ABRAXAS brázdící pódia od roku 1976.

Možná by se někdo mohl domnívat, že Abraxas, jehož současnou sestavu tvoří její zakladatel, zpěvák a kytarista Slávek Janda, baskytarista Ivan Doležálek a bubeník Zbyněk Husa (ex Root), který do kapely naskočil v říjnu 2022, už nemá co nabídnout a že už zůstane u přežvýkáváni starých skladeb, ale opak je pravdou.

Příchod Zbyňka Husy, ale také změna manažera kapely, kterým je Václav Husa, do kapely vnesly svěží vítr. Kromě toho, že se začalo více koncertovat, tak se začalo také tvořit, a to po všech stránkách. Jak kapela prozradila, již nějaký čas pracuje na novém albu, které by mělo spatřit světlo světa v příštím roce. Než se tak stane, tak z něj budou postupně během letoška představeny čtyři skladby.

Na premiéru první ochutnávky se můžete těšit již 1. dubna a to se vší parádou, k nové skladbě nesoucí název „Nalitej“ byl před pár dny dotočen videoklip, ve kterém kromě poslechu bude i na co koukat. Představí se vám v něm sesterské duo profesionálních tanečnic Barbora (Efekt Dance Brno) a Alžběta (TK Crossdance Kolin) Kvapilovi, které mu dodaly elektrizující sexy náboj.

„Novou písničkou chceme fanouškům představit směr naší tvorby, kterou příští rok na nové desce mohou očekávat, a ukázat jim, že máme pořád dost energie táhnout to dál“, komentuje Vašek Husa.

Nejen že je po třech letech na spadnutí premiéra nového klipu, prvního v nynější sestavě a že se pracuje na novém albu, ale kapela ABRAXAS si také pro své fanoušky připravila rozsáhlé turné nesoucí název NEKONEČNÝ BOOGIE, v rámci kterého odehraje téměř třicítku koncertů napříč Českou republikou.

Celoroční štace odstartuje 13. dubna v benešovském klubu X a celou šňůru Abraxas uzavře až 23. listopadu v Opavě.

To ale stále není vše, během tohoto turné budete moci tanečnice Báru a Alžbětu, které se vám v představí novém videoklipu, spatřit i na pódiu, kde oživí set písní.

Jak vidno je na co se těšit, dnes již legenda československé rockové hudební scény kapela ABRAXAS své hraní rozhodně pověsit na hřebík nehodlá.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...